Krem ze ślimaka nadzieją dla twojej skóry?

Praktycznie większość niewiast, jeśli tylko zobaczy ślimaka, przeważnie unika go w miarę możliwości. Bowiem śluz tego zwierzęcia, ciągnący się za nim, kojarzy nam się niezwykle źle. Dlatego też, jeśli któraś z pań słyszy o czymś takim jak krem ze ślimaka, wzdryga się natychmiast. Jest to powszechna reakcja, jednak jeśli nabywamy medykament w sklepie a nie u guślarza, raczej nie powinniśmy obawiać się czegoś odmiennego specjalnie w swojej strukturze niż inne kremy do ciała. Jednak skąd w ogóle idea na tego rodzaju kosmetyk?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
Dziesiątki lat temu, w Chile, na ogromną skale zaczęto wytwarzać krem ze ślimaka. Taka sytuacja miała miejsce, gdyż odkryto jak cudowny skład organiczny posiada śluz konkretnego z gatunków tego mięczaka. Okazało się, że posiada cechy, które są ratunkiem dla naszej skóry, gdyż o wiele ułatwiają odbudowę kolagenu. Tworzenie tego kosmetyku wygląda inaczej niż pewnie sporo z nas sobie wyobraża. Bowiem ze ślimaczego śluzu wydobywa się wyselekcjonowany ekstrakt, zostawiając resztę tej nieprzyjemnej cieczy w spokoju.

Aby otrzymać dodatkowe informacje o tej tematyce przenieś się do następnej strony. W niej z pewnością zaciekawi Cię kluczowa treść (http://www.wonia.pl/).

Nie mieli się całego ogona z substancjami zapachowymi. Taki wyciąg, dodaje się następnie do kolejnych składników, z których słyną kremy do ciała. Łączy się wszystkie preparaty ze sobą i tak rodzi się krem. Z tego powodu na pewno nikt nie musi się obawiać że ma on nieprzyjemną, śluzowatą konsystencję – musisz mieć ten krem do ciała.

Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak do czego można stosować krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla młodzieży ekstrakt z tego zwierzęcia jest bardzo popularny, gdyż pomaga w zmaganiach z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym właściwościom. Z kolei wiekowe kobiety, mogą używać specjalnie zmodyfikowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ten wyciąg stymuluje regenerację kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w trakcie kilkutygodniowej kuracji. Jednak największe zastosowanie ten kosmetyk ma w walce z bliznami. To samo działanie na kolagen pomaga osobom oszpeconym różnego typu szramami na ciele, znacznie zmniejszyć ich widoczność. Mało tego, w przypadku mniejszych skaz możemy usunąć je całkowicie – czytaj pełen artykuł o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, posiadające w składzie ekstrakt ze śluzu ślimaka, robią prawdziwą furorę na całym globie. Nic w tym zaskakującego, gdyż ich działanie jest wspaniałe. Możemy za ich sprawą pozbyć się trądziku, zmarszczek a nawet blizn. Także jeżeli posiadasz jakąś z tych bolączek, nabądź krem ze ślimaka jak najszybciej.