Krzesła z ery baroku w stylowym mieszkaniu i modnej aranżacji?

Co oznacza dobry styl? Co kilkadziesiąt lat oznacza coś całkowicie innego. Dziś na miano dobrego wciąż zasługuje elegancki minimalizm. Mniej znaczy w tym wypadku więcej. Kształty są ważne, ale zachwycają w pierwszej kolejności umiarem aniżeli bogactwem. Tak na dobrą sprawę zbyt duża ilość ozdobników jest dziś zestawiana przede wszystkim z kiczem. Pozłacane dodatki w dużych ilościach przytłaczają i nadają się jedynie czasem do stylu wiejskiego.

krzesła w stylu barokowym

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

Ale nawet w tym wypadku mogą wyglądać mało zachęcająco. Jeśli dorzucić do tego dużą liczbę kolorowych motywów na tapicerce to robi się ogromny przepych, jeśli nie bałagan. A przecież zaledwie czterysta lat temu to właśnie była esencja dobrego smaku. Mówimy rzecz jasna o czasach baroku.Epoce tej za to nie da się odmówić wyrazistości. Aż do naszych czasów barok jest synonimem przepychu, a nawet uczniowie w szkole podstawowej wiedzą czym barok się odznaczał. Nie może dziwić, że czasem reprezentantów tego stylu można spotkać nawet dziś. Nie jest też problemem znalezienie barokowych mebli. Jednymi z najpopularniejszych są barokowe krzesła. Czy dobrze jest na je wybrać?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, barok aktualnie na pewno nie jest synonimem dobrego smaku. Można jednak umiejętnie wkomponować go nowoczesną aranżację. Tak jak w utworze muzycznym kompozytor może sprawnie wykorzystać dysonans, tak i architekt wnętrz jest w stanie umiejscowić krzesło z innej epoki tak, by zachwycało. W ten sposób nawet barokowe krzesła są w stanie nadal prezentować doskonale. Istotne jest jednak to, by wykorzystać je w roli elementu aranżacji świadomie.

Odkryj kolejne podobne bardzo przydatne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie ogrodzenia z profili stalowych.

Kiedy znajdą się w pokoju z pewnością będą przyciągać uwagę. Nie powinny walczyć o skupienie wzroku z innymi dekoracjami.

Na pewno przyda Ci się dobra witryna (http://gonstal.pl/), jeżeli masz zamiar dowiedzieć się dużo wiadomości na ten temat. Namawiamy więc, abyś kliknął w podany link.

Fotel barokowy będzie automatycznie najważniejszą ozdobą pokoju gościnnego lub innego wnętrza. Niewątpliwą zaletą jest z kolei to, że fotel barokowy ma grube poduszki i szerokie oparcie, wobec czego to fotel bardzo komfortowy.