Kto goli się za pomocą brzytwy?

Choć golenie brzytwą dawno już przestało być modne, to jednak istnieją obecnie brzytwy dovo (przeczytaj więcej o brzytwach Dovo), które umożliwiają stosowanie tej klasycznej metody golenia. Co prawda, cena tego typu brzytwy zależy od tego, czy brzytwa jest oferowana w zestawie, czy też jako osobny element. Wyposażenie tego rodzaju zestawu poza kilka zestawami brzytw zawiera również takie pożyteczne kosmetyki, jak żele do golenia (przeczytaj więcej o żelach do golenia) czy też pianki. Wyposażenie każdego zestawu jest indywidualną kwestią producentów, ale zawierają one podobne wyposażenie.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie brzytwą może sprawić kłopoty, szczególnie tym z panów, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z taką metodą usuwania niechcianego zarostu. Trzeba przyznać, że stosowanie brzytwy dovo do golenia może zwłaszcza na początku wywoływać różnego typu zacięcia i inne nieprzyjemne skutki uboczne. Nie dziwi zatem, że golenie brzytwą jest popularne właściwie jedynie wśród starszych panów, którzy musieli korzystać z takiego wyposażenia do pozbywania się zarostu kilkadziesiąt lat temu. Jednorazowe maszynki do golenia w zasadzie rozpowszechniły się stosunkowo niedawno i do czasu wynalezienia takiej poręcznej jednorazowej maszynki panowie musieli korzystać z brzytw do golenia.

skóra - fotka

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach istnieją naprawdę bardzo komfortowe sposoby na zniwelowanie niechcianego zarostu. Panowie mogą wybierać w rozmaitego rodzaju golarkach elektrycznych czy tez akumulatorowych, jednorazowych albo wielorazowych maszynkach i tym podobnym asortymencie. Rzecz jasna istnieje bardzo bogaty wybór, jeżeli chodzi o żele do golenia, balsamy przed i po goleniu czy inne męskie kosmetyki przeznaczone do troski o skórę podczas golenia.

To wszystko powoduje, że brzytwy dovo są coraz mniej popularne i gdyby nie chęć kupowania tego typu produktów przez stałych klientów można by podejrzewać, że w ogóle golenie brzytwą byłoby spotykane jedynie w archiwach i rozmaitego rodzaju muzeach bądź na starych filmach.

Nie zwlekaj, a jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do strony (http://tantraroom.pl/kontakt/). W tym miejscu znajdziesz ciekawe wątki.

Do tej pory jednak za pomocą brzytwy golą się mężczyźni, dla których jednorazowe maszynki czy też golarki elektryczne nie są dobrym rozwiązaniem. Może się tak zdarzyć chociażby w sytuacji, gdy zarost jest wyjątkowo twardy lub, gdy mężczyzna jest posiadaczem bardzo bujnej i długiej brody.