Kto mógłby skorzystać z operacji liposukcji

Operacja odsysania tłuszczu obecnie jest coraz mocniej znana. Na odsysanie tłuszczu zgłaszają się panie w każdym wieku, ale zdarza się również, że z jej dobrodziejstw czerpią panowie. Kuracja ta nie jest skomplikowana, ale trochę bolesna. Stanowi ratunek dla wszystkich, którzy w walce z niechcianymi wałeczkami tłuszczu próbowali już wszystkiego.

Dbanie o idealne kształty

liposukcja

Autor: ELITE
Źródło: ELITE
Trend na smukła i dobrze zbudowaną posturę została ugruntowana wiele wieków temu. Jeszcze w starożytności powstawały posągi ukazujące muskularnych facetów i smukłe panie. Obecnie w popkulturze też promowany jest obraz pięknego ciała. Z tego powodu jasne jest, że ludzie, których sylwetki odstają od przyjętych norm, podążają za wszelką cenę do wyznaczonego standardu.

Dlaczego trzeba przygotować się do liposukcji

Choć odsysanie tłuszczu jest popularnym zabiegiem trzeba się wczesniej odpowiednio dostosować. Przede wszystkim należy zapisać się na serię badań. Chirurg przepisuje je, aby wykluczyć wszelkie ryzyko powikłań. Zdarza się też, że doktor przepisuje restrykcyjna dietę oraz aktywność fizyczną. Wiele jest zależne od miejsca i ilości odprowadzanego tłuszczu (więcej info na
liposukcja

Autor: ELITE
Źródło: ELITE

Przedłużenie skutków zabiegu

Liposukcja jest zabiegiem dość skutecznym i przynosi szybki efekt. Niestety jej efekty nie są na zawsze. Gromadzenie się tłuszczu często jest genetyczne. Nie w każdym przypadku jest to spowodowane nieodpowiednimi sposobami odżywiania i wyeliminowaniem ruchu. W związku z czym skłonność do ponownego gromadzenia się tkanki tłuszczowej jest nie do wyeliminowania. Żeby efekty pozostały jak najdłużej należy stosować dietę i ćwiczyć. Pomocne okazują się też masaże, dzięki którym tkanka tłuszczowa nie zbiera się łatwo w problematycznym miejscu.Więcej: .