Które buty wybrać do joggingu?

Jedno z najbardziej kluczowych pytań, każdego rozpoczynającego przygodę z joggingiem biegacza – „w których butach biegać?”. Bardzo dużo zależy od tego, po jakim terenie będziemy biegać i jaki tryb życia wiedliśmy do momentu, w którym postanowiliśmy podjąć ten niezwykle odważny krok – czyli stawić czoło wyzwaniu, którym jest bieganie.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż „kosmiczne” systemy, które w bucikach występują, to w większości nic innego jak chwyt reklamowy, nie dajcie się więc nabrać. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a już na pewno na jakość butów nie powinna wpłynąć liczba systemów tudzież innych technik rodem z science fiction. Odpowiednie buty do joggingu to takie, które w bieganiu nie będą nam przeszkadzały i zagwarantują nam komfort użytkowania. Jeżeli zachwycisz się wygodą już na początku oraz stwierdzisz, iż buty mają to coś, nie zastanawiaj się i bierz (pod warunkiem, że przebiegłeś w nich minimum kilkaset metrów). W mym przypadku ta zasada sprawdza się znakomicie, ale znam przypadki biegaczy, którzy pomimo zaprezentowanego przeze mnie punktu widzenia, po kilku treningach zawiodły się na bucikach. Są to jednakże marginalne sytuacje. Zobacz więcej: jakie obuwie wybierzemy na początku naszej przygody z bieganiem, będzie w wielkim stopniu oddziaływało na nasze samopoczucie podczas ćwiczeń. Prawidłowo dobrane buty zagwarantują nam: komfort ćwiczeń, mniejsze niebezpieczeństwo kontuzji, które niestety są nagminne u amatorów, zredukowanie ewentualnego bólu wypływającego z naszych niedoskonałości i dawniejszych zaniedbań w sferze ogólnej sprawności. Buty Nike Air max 90 przeznaczone do joggingu po ulicy, jak nazwa podkreśla określone są do biegania po deptakach, asfalcie i innych utwardzanych nawierzchniach. Nie musi być to natomiast tylko asfalt, tego rodzaju buty rewelacyjnie sprawdzą się także, gdy będziemy śmigać po ubitych, leśnych ścieżkach. Tutaj najnowszy news:

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te charakteryzują się małą wagą jak też dużą uniwersalnością. Buty trailowe z kolei są to buty określone do biegania po naturalnym terenie ze sporą ilością piachu, kamieni oraz często błota. Charakteryzują się twardą powierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi osłony podbicia. Jak dopasowywać gabaryt, by but był wygodny? Mierząc but w Nike (Zobacz – sklep. Kliknij tutaj: sklep z odzieżą xxl) musimy pamiętać, ażeby buciki nazbyt nie uciskały naszej stopy.