Które używane codziennie ubrania były wytworzone dla armii?

Powszechnie wiadomo, że Mężczyźni często lubią rozwiązania jak najbardziej proste. Dzięki temu najczęściej są to także rozwiązania najbardziej wydajne.

Dotyczy to mnóstwa zakresów, w tym również męskiej mody.
Narciarze

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym owego dowodem jest budrysówka, zatem krótki płaszczyk używany kiedyś przez marynarzy. Jest on zamykany na specjalne kołki wykonane z drzewa albo z tworzyw sztucznych. Umożliwiało to bowiem marynarzom ubieranie budrysówki nawet bez konieczności rozbierania rękawiczek.

Czy pragniesz, zgłębić następne materiały? Jeśli tak, to wejdź na ten link i zobacz w artykule (https://crossjeans.pl/on/jeans/regular) więcej danych. One prawdopodobnie też Cię zaintrygują!

Odmienną cechą, którą charakteryzuje się budrysówka jest naszywany lub doczepiany na guziki kaptur czy duże, naszywane na wierzch kieszenie. Budrysówka wywodzi się z angielskiej marynarki wojskowej. W obecnych czasach powraca do mody oraz jest stosowana na co dzień przez różnych ludzi nie związanych nawet w żadnym stopniu z działalnością na morzu. Jeśli zatem życzysz sobie swym stylem ubierania się nawiązać do tej chlubnej przeszłości, może akurat budrysówka jest odpowiednim dla Twojej osoby odzieniem?

Podobną wojskową historię posiadają także spodnie chinosy. Zostały one wytworzone na wymagania północnoamerykańskiego wojska bijącego się z Hiszpanami o Filipiny. Spodnie chinosy zawdzięczają swą nazwę naturalnie Chinom a konkretnie pochodzącym z tego kraju robotnikom, którzy tworzyli dla amerykańskiej armii takie spodnie (więcej pod linkiem) chinosy. Są one wyjątkowo wygodne oraz dzięki temu, iż są dosyć cienkie, są przystosowane do używania w wysokich temperaturach.

Spodnie chinosy są zatem najlepsze na lato, ale można ich używać o dowolnej porze roku. Spodnie chinosy są niezwykle komfortowe i miłe w dotyku oraz idealne na co dzień, gdyż są to spodnie bawełniane.