Który kupić szampon do włosów?

Półki w drogeriach gną się pod balastem szamponów do włosów, ale odnalezienie szamponu, który pod każdym względem odpowiadałby naszym wyczekiwaniom, wcale nie jest takie łatwe.
Częstokroć decydujemy się na kupno droższych preparatów z nadzieją, iż będą bardziej efektywne.

Profesjonaliści przekonują jednakże, iż jakość nie za każdym razem idzie w parze z dużą ceną, a składniki szamponów są z reguły bardzo podobne, nawet jeżeli koszt kupna poszczególnych szamponów do włosów jest zróżnicowany. Nie warto więc kierować się wytyczną, że droższe szampony do włosów są lepsze od tańszych.

Czy podoba Ci się interesująca informacja w naszym wpisie? Masz chęć na jeszcze? W takim razie zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej nowej witryny.

W znalezieniu idealnego szamponu korzystna jest z kolei znajomość komponentów preparatów do włosów.

Biżuteria Cocktail’me

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Kupując szampony włosów, koniecznie kieruj uwagę na przeznaczenie danego szamponu. Kiedy posiadasz wysuszone włosy, nie nabywaj środka do włosów przetłuszczających się, i na opak. Dla włosów suchych najlepsze będą gęste szampony dostatnie w składniki nawilżające, na przykład masło shea jak też różnorodne olejki. Z kolei włosy łatwo przetłuszczające się bardziej skorzystają na szamponie z substancjami ściągającymi, takimi jak olej cytrusowy jak też rumianek. Świetnym wyborem są przeźroczyste szampony, które zawierają mniej substancji nawilżających. Zaś dla włosów delikatnych wskazane będą szampony zwiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, zaś zawarte w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach , powodując, iż wyglądają one na grubsze. Kupno szamponu nie jest skomplikowane, jeżeli wiesz, czego szukasz.

Trzymając się paru prostych reguł w trakcie doboru preparatu , podniesiesz swoje szanse na to, iż po umyciu włosów danym środkiem będą one nie jedynie czyste, lecz gładkie i błyszczące.