Kupowanie on-line kontra klasyczne

Sprawunki w sieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Każdego roku przybywa e-nabywających na całym świecie. W Polsce zaś, coraz to więcej nabywców wpierw wybiera wyroby w realu, a potem kupuje je w internecie. Dlaczego tak się dzieje i kiedy dobrze jest skorzystać z tradycyjnego sklepu, a kiedy należy sięgnąć po produkty z wirtualnej półki?

Czy moda na e-kupowanie może zaszkodzić marketom tradycyjnym? Aktualnie w naszym kraju funkcjonuje ponad 12 tys. sklepów internetowych i każdego dnia przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na wzrost zainteresowania zakupami internetowym ma to, iż dostęp do sieci ma już ponad połowa dorosłych rodaków. Przez internet kupujemy już nie tylko ekwipunek elektroniczny, stroje, kurtka robocze, buty ochronne lecz też coraz częściej jedzenie.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w sieci internetowej przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, iż pragną w prędki oraz wygodny sposób zakupić towary, których nie są w stanie nabyć nigdzie indziej. Po drugie produkty dostępne w internecie częstokroć są tańsze od tych osiągalnych w stacjonarnych marketach. Mimo, iż najogromniejszą grupę e-nabywających stanowią osoby młode dwudziestolatkowie z większych aglomeracji, to najprędzej zwiększa się grupa tych z obszarów wiejskich. Są to jednostki, które zazwyczaj nie mają dostępu do ogromnych centrów handlowych i poszukują alternatywnych wyjść, by zakupić trudno osiągalne towary. Zobacz też

Z ekspertyzy TNS Polska zrealizowanego na początku roku 2013 wynika, iż ponad 13 mln Polaków powyżej czternastego roku życia regularnie odwiedza sklepowe wirtualne półki. Do tradycyjnego sklepu wybierają się przede wszystkim osoby dojrzałe a także starsze.

Pokrewny serwis publikuje inne tego typu artykuły. Jeżeli Cię one intrygują, to kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej porad w serwisie (https://www.polnet.pl/pl/mieszalnie-pasz/systemy-zaladowczo-rozladowcze/filmy) pracy, którą tam odnajdziesz.

Od kilku lat można jednocześnie dostrzec coraz liczniejsze familijne „wycieczki” po galeriach handlowych, które są częstokroć jedynym pomysłem na weekendową rozrywkę. Toteż zakupy w realu dla coraz to większej grupy osób, to często metoda na spędzenie wolnego czasu jak też zapewnienie pociechom dodatkowej rozrywki, którą proponują duże centra handlowe.

Polscy e-klienci najczęściej poszukują w sieci: ciuchów, obuwia, perfum oraz kosmetyków a również filmów i muzyki. Odwiedzane są również wyspecjalizowane sklepy w których niektórzy nabywają np.

Gdy przekonasz się, że zaprezentowany w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij tu, a zobaczysz więcej na tej witrynie (http://www.hmlnosewicz.pl/oferta/mieszalniki/) analogicznych materiałów!

buty ochronne bądź tarcze do cięcia. Za zakupy w internecie zdecydowanie w większości wypadków płacimy e-transferem .