
Zabieg wykonuje się po nałożeniu maści znieczulającej. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne pieczenie, które jest z reguły dobrze znoszone przez pacjentów. Efekty widoczne są już po pierwszej serii zabiegu, jednak czasami dla uzyskania lepszego rezultatu wymagane jest wykonanie kilku serii zabiegów. Objawy uboczne pojawiają się bardzo rzadko. Najczęściej obserwuje się delikatny efekt pieczenia podczas zabiegu, który utrzymuje się do dwóch godzin po zabiegu. Może także wystąpić niewielki obrzęk miejsca poddanego zabiegowi. Jest to standardowa reakcja organizmu na stymulacje cieplną. Więcej na skóry utrzymuje się przez pierwsze 3-5 dni, a niekiedy może występować w delikatnej formie do 4 tygodni. W okresie gojenia powstają drobne strupy, które przy prawidłowej pielęgnacji nie pozostawiają żadnego śladu. Po wykonaniu terapii na skórę nakładamy krem nawilżający z substancją p/bakteryjną. Bardzo ważne jest unikanie opalania miejsc poddanych terapii przez minimum pół roku oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Okres gojenia oraz nasilenie objawów po terapii zależy od użytej energii lasera oraz wrażliwości skóry. Po terapii każdy pacjent otrzymuje dokładną instrukcję pielęgnacji domowej skóry poddanej zabiegom.
Jeżeli jesteś zdania, że chcesz odszukać analogiczne materiały, to zobacz wskazówki (http://poradniapraxis.pl/leczenie-alkoholizmu-poznan/) – to trochę inny punkt widzenia, ale również jest godny uwagi.
W codziennej pielęgnacji stosuje się łagodne metody oczyszczania, natomiast przed wieloetapowymi intensywnymi zabiegami kosmetycznymi skóra wymaga bardziej efektywnych i głębszych zabiegów. Jednym z nich jest mikrodermabrazja, która działa podobnie do peelingu mechanicznego. Nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale także pobudza procesy regeneracyjne.