• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Leczenie zębów każdego dnia, czyli jakie są obecnie możliwości jeśli chodzi o profilaktykę oraz leczenie zębów.

Leczenie zębów każdego dnia, czyli jakie są obecnie możliwości jeśli chodzi o profilaktykę oraz leczenie zębów.

W Polsce co roku wydaje się setki milionów złotych na prywatnych lekarzy, pomimo że w teorii służba zdrowa powinna być za darmo. Lecz chcąc się leczyć za darmo, to albo musi czekać nieskończenie długo na wizytę, albo jakość badań i zabiegów jest taka, że lepiej pójść na wizytę prywatną.

Jak się ocenia, najczęstszym lekarzem, do którego pacjenci udają się prywatnie, wydając ogromne kwoty, jest stomatolog i produkty dla niego bezpłatny dostęp. W stomatologii leczenie za darmo jest bardziej niż mizerne, zwłaszcza jeśli będzie chodzić o stosowane materiały. Do leczenia stosuje się zwykłe wypełnienia cementowe lub amalgamaty, a nowoczesne, utwardzane światłem plomby wytrzymujące kilka razy dłużej już darmowe nie są. Analogicznie jest z dużą częścią innych zabiegów, czyszczenie zębów, wkłady czy leczenie kanałowe kraków również nie będą objęte refundacją, i pacjenci ponoszą pełne koszty ich wykonania. A że niestety ludzie w naszym kraju nie dbają nadmiernie o czystość i zęby dobry implantolog ursynów im się po prostu psują, to stomatolodzy na brak pracy raczej w najbliższym czasie nie będą musieli narzekać.

Gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w państwowych przychodniach różnie bywa, o tyle nowo otwierana klinika stomatologiczna Kraków to najczęściej światowy poziom. Ostatnie lata poprzynosiły sporo nowości w leczeniu zębów i na szczęście sporo obecnych gabinetów podążą za nimi. W wielu z nich pojawiają się nowoczesne urządzenia, kosztujące wprawdzie niemało, ale w dużym stopniu poprawiające jakość i wygodę leczenia. Przykładowo obecnie zdjęcia uzębienie robi się w technologii cyfrowej, przy okazji sporo zmniejszając ilość niebezpiecznego dla zdrowia promieniowania.

Przez to lekarz może dokładnie powiększyć wybrane fragmenty, i precyzyjnie oglądnąć, jak będzie wyglądać na przykład kanałowe wypełnienie. Coraz większe znaczenie odgrywa także stomatologia estetyczna kraków, ludzie oprócz zwykłego leczenia chcą również, aby ich zęby prezentowały się wyśmienicie. Z tego też powodu coraz więcej klientów decyduje się na wybielanie zębów, na przykład po kawie lub papierosach albo na nowoczesne korony i mostki uzupełniające dziury po wyrwanych przed laty zębach.