Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo ważna

Zez jest schorzeniem, jakie cechuje się nierównoległym zestawieniem gałek ocznych. Zazwyczaj towarzyszą mu różnorodne zakłócenia widzenia.

U najmłodszych z jawnym zezem unilateralnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu.

Jeżeli omawiana tematyka Cię interesuje, to masz możliwość uzyskać zbliżone informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www psycholog w dublinie.

U dzieci przeważnie uwidacznia się zez zbieżny, zaś u ludzi dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest wykonalna. Przed zabiegiem pacjent jest należycie przebadany, co w dużym stopniu pozwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.

kosmetyk

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo niebezpieczeństwa wystąpienia powikłań, wiele osób dorosłych z zezem jest operowanych z dobrym skutkiem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia zeza u osób dorosłych jest równie znacząca jak u dzieci. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów zaledwie jako kłopot kosmetyczny, podczas gdy skuteczne i właściwe leczenie może wykluczyć dokuczliwe i krępujące Objawy subiektywne i zaburzenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie należy także ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób szpecący znaczny zez bywa przyczyną kompleksów, niskiej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może posiadać także znaczenie społeczne. Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, lub ogólnym. Pacjent przebywa w ośrodku kilka godzin, po czym powraca do domu z zaleceniem stosowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne (http://www.beskidmed.pl/) Wrocław, (sprawdz centrum okulistyczne wrocław) prócz leczenia zeza zajmuje się również terapią wielu pozostałych chorób w zakresie oka. Specjalistyczne narzędzia przystosowane do działań w okolicy tak delikatnego narządu, zezwalają na skrupulatne przeprowadzenie wszelakich zabiegów.