• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Łupież okazuje się bardzo nieprzyjemną dolegliwością, zwalczaj go przy użyciu naturalnych środków

Łupież okazuje się bardzo nieprzyjemną dolegliwością, zwalczaj go przy użyciu naturalnych środków

Łupież okazuje się wyjątkowo nieprzyjemną oraz krępującą dolegliwością, która poważnie rzutuje na samopoczucie oraz samoocenę człowieka. Polega ona na zbytnim złuszczaniu się skóry głowy, co objawia się opadaniem z włosów nieestetycznych białych drobinek, które znaczą odzież. Powstawanie łupieżu miewa charakter zdrowotny, ale w licznych przypadkach łączy się ze złą pielęgnacją skóry głowy, jak też z nadmiernym stosowaniem kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów.

idź na WWW

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy domowe (prana 150) kosmetyki pomogą na łupież?

Kiedy człowiek zauważa u siebie problem z łupieżem, chce jak najszybciej reagować, ponieważ jest to zmiana wyjątkowo kłopotliwa oraz wzbudzająca dyskomfort psychiczny. Niejednokrotnie stosuje się szampony przeciwłupieżowe oraz inne sposoby z półki drogerii. Tymczasem dobrze będzie pomyśleć nad naturalnymi środkami, które wyszukać można w każdej lodówce. Łupież w dużej mierze powodowany bywa kłopotem z przesuszeniem skóry głowy, zatem potrafi tu pomóc dobra pielęgnacja oraz kuracja przy użyciu składników nawilżających i odżywiających.

Domowe środki na łupież

Już od dawna nasze babki poszukiwały skutecznych sposobów na leczenie (leczenie zębów w mikroskopie waraszawa bielany) łupieżu. Nie mając pod ręką eleganckich drogerii oraz salonów kosmetycznych, ratowały się tym, co miały pod ręką. Domowe sposoby na łupież są wciąż w użyciu, gdyż pomimo upływu lat ciągle są uniwersalne i skuteczne, jak również ekonomiczne oraz łatwo dostępne – szczegoły pod linkiem. Powodzeniem cieszą się płukanki z ziół, jak na przykład z pokrzyw nagietka bądź rumianku. Wielką ulgę przynoszą

włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy robione z oliwy z oliwek lub soku z cytryny. Takie preparaty trzeba delikatnie wmasować w skórę głowy, a po kwadransie starannie spłukać.

Zamiast odżywki jogurt lub jajko

Włosy oraz skóra głowy potrzebują odżywienia oraz porcji cennych składników. Można im to zagwarantować kupując dobre odżywki, lub biorąc produkty z lodówki. Domowe sposoby są wiele tańsze oraz nie obciążają włosów. W miejsce maseczki na włosy da się zastosować jogurt naturalny lub mieszankę z ubitego białka pomieszanego z żółtkiem. Taką maskę trzeba potrzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, a następnie umyć przy użyciu ciepłej wody oraz delikatnego kosmetyku. Jeżeli kłopoty z łupieżem się utrzymują, trzeba odwiedzić specjalistę.