• Home
  • Klasa-strGarnitury szyte na miarę
  • Marzysz, aby założyć second-hand, ale nie wiesz skąd bezpiecznie pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej sprzedają różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

Marzysz, aby założyć second-hand, ale nie wiesz skąd bezpiecznie pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej sprzedają różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

Butiki z odzieżą na wagę są w Polsce bardzo popularne. To proste i pomysłowe rozwiązanie, gdy lubimy się stylowo ubrać za niewielką sumę pieniędzy. Ogromną zaletą sklepu z używaną odzieżą jest również unikatowość oferowanych ubrań.

kobieta

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
W polskich miastach pojawia się bowiem obecnie coraz więcej galerii. Małe butiki odzieżowe są przez to wypierane przez konkurencyjne sieciówki. Dlatego trudno kupić coś naprawdę oryginalnego. Możliwość wyboru przeważnie zawęża się przez to do kilku znanych marek odzieżowych. Warto również zauważyć, że sprzedawane w galeriach ciuchy są zazwyczaj dosyć drogie. Przy czym, wysoka cena rzadko jest w tym wypadku wprost proporcjonalna do jakości.

Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji klienci coraz chętniej odwiedzają sklepy z odzieżą używaną (warto się dowiedzieć). Mogą wówczas nosić stylowe i oryginalne ubrania, a przy okazji zaoszczędzają sporą sumę pieniędzy. Nie wszyscy jednak dobrze się czują w tego typu sklepach. Denerwuje ich zbyt duża ilość niepoukładanego towaru i to, że trudno zrealizować im wówczas zakup konkretnego ubrania.

modelka

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepy z odzieżą na wagę odwiedza się bowiem raczej w miarę regularnie i płaci się w nic za to, co udało się danego dnia dopasować. Przeważnie spotykamy tu tylko i wyłącznie pojedyncze modele ubrań ,przez co nie mamy wyboru np. w kwestii rozmiaru. Albo coś się nam spodoba i będzie na nas dobre, albo nie. Jeżeli chcemy zwiększyć obroty swojego sklepu, to warto dostrzec i odpowiedzieć na konkretne oczekiwania klienta. Podstawową zasadą dobrze prosperującego second-handu musi być porządek.

Dlatego, najlepiej uporządkować towar na wieszakach według jakiegoś klucza. Przeważnie jest to barwa oraz typ ubrania. Spódnice, suknie, żakiety, spodnie itd. wieszamy więc oddzielnie, tak jak najtańsze włóczki w kolorze czerwonym, granatowym czy brązowym . Warto zorientować się, które hurtownie odzieży używanej przesyłają już poukładany pod względem kolorów towar. Z pewnością wyraźnie usprawni to naszą pracę.

Dobrze jest też wyznaczyć w sklepie osobne działy – dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Pozbędziemy się w ten sposób chaosu oraz zadbamy o komfort naszych klientów. Zakupy w naszym sklepie będą o wiele bardziej wygodne, co będzie miało pozytywny wpływ także na sumę miesięcznego utargu. Powinniśmy zatroszczyć się również o jakość dostępnych w naszym sklepie ubrań.

Hurtownie odzieży używanej sprowadzają bowiem jednocześnie cream odzież, jak i doo to door.

Pragniesz poznać inne równie praktyczne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tu, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Zanim zdecydujemy się otworzyć sklep zastanówmy się zatem, jaki second-hand chcielibyśmy prowadzić. Możemy otworzyć ekskluzywny butik, w którym ilość ubrań nie będzie zbyt wielka, ale będą one trochę droższe oraz lepszej jakości, ale możemy też sprowadzić dużą ilość towaru , a następnie sprzedawać go w bardzo niskiej cenie.