Maska algowa jako znakomity kosmetyk

Wodorosty dzięki swym właściwościom odnalazły duże zastosowanie w kosmetologii. Ich popularność w sferze kosmetyki wypływa przede wszystkim z faktu, że włączają dużo wartościowych dla naszej cery substancji, jakie są przez nią bez trudu i prędko przyswajane.
Mieszanki kosmetyczne włączające wyciągi z alg morskich nadają się do wszystkich typów cery, w szczególności zaś zalecane są do pielęgnowania skóry osób nagminnie przebywających w suchych pomieszczeniach, narażonych na postępowanie zanieczyszczonego powietrza dużych miast, żyjących w stałym napięciu.

Wodorosty zaopatrują każdą skórę w witaminy, aminokwasy, elementy śladowe, proteiny i składniki mineralne, przez co aktywizują się tkanki i komórki i gwarantują jej odpowiednie nawilżenie.
moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl
Algi, to znaczy morskie wodorosty okazały się być prawdziwym eliksirem młodości. To wynika z ich nadzwyczaj różnorodnego składu. Algi obejmują proteiny – złap promocje na olimp thermo speed- przejdź po tym linku -, lipidy, witaminy, chlorofil, a także wszystkie mikroelementy i minerały, które są w wodzie morskiej. Maska algowa jest idealna do pielęgnacji cery dorosłej i wysuszonej. Algi zamknięte w kremach, tonikach, czy maskach oddziałują silnie liftingująco, zmniejszają zmarszczki, nawilżają, odbudują. Oczyszczają skórę z toksyn, poprawiają koloryt, wygładzają i zmniejszają stany zapalne. Z tej przyczyny preparaty z wodorostami używa się również przy trądziku, egzemach. Minimalizują także oznaki łuszczycy, sprawdzają się w leczeniu szram.

Przed naniesieniem maski buzię należy gruntownie oczyścić, nałożyć na nią serum, ampułkę, olejek, czy też odpowiedni krem. Maseczka sprawi, że nałożony pod nią preparat lepiej i dokładniej wniknie w cerę.