Masła przeznaczone do ciała – czyli, jak samodzielnie zadbać o zdrowie własnej skórki

Czym dokładnie jest masełko do ciała i w jaki sposób inaczej można je przezwać? Jakie istnieją jego rodzaje i jakimi rzeczami się wyszczególniają? W jaki sposób się je użytkuje? Jak dużo mają możliwość kosztować? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietoniku!

oko

Autor: Izabela Sokołowska
Diety

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/2013/11/05/gabinet-dentystyczny-nowoczesna-aranzacja-wnetrz/
masła do ciała

Autor: Alterna

Na pytanie: Czym dokładnie bywa masełko do ciałka oraz w jaki sposób inaczej można je nazwać? – odpowiedź nie jest wcale trudna. Masła do ciała – inaczej przezywane masełkiem kosmetycznym – są ponad wszystko przeznaczone do pielęgnacji skóry ciała, z powodu ich konsystencji, która to jest kremowa, gęsta i o wiele bardziej tłusta aniżeli zwyczajnego balsamu. Powstały trzy główne typy masełek do ciała, a są to: Masełko Shea, które to inaczej nazywane jest masełkiem karite; Masła kakaowe, które to dostajemy z ziarenek kakaowca i który to ma śliczny zapach czekolady; Masło cupuacu, które bywa niewiarygodnie podobne do masełka kakaowego, albowiem bywa produkowany z jego innego rodzaju odmiany, oraz Masełko kombo, które to pochodzi z Afryki i ma w posiadaniu prawie że czarniutki kolor i orzechowo-korzenny zapaszek. Każdziutki spośród wymienionych maseł posiada inne zadanie do zrobienia, dlatego warto dobrze o nich przeczytać bardziej dużo w sieci internetowej. W naszym tekściku zaznaczymy jednak jeszcze na zakończenie, że używane masła do ciała (czyli masełka kosmetycznego), nie jest trudne, albowiem wystarczy nanieść je na odpowiednie lokalizację na skórce.

Dobrze też po zaznaczać, iż wspomniane masełka najlepiej sprawdzają się zimą z powodu swojej gęstości. W tym czasie niewiarygodnie dobrze utrzymają Twoją skórkę piękną, mięciutką oraz elastyczną, pomimo wielu czynników, które zwykle wysuszają oraz niszczą skórę.