Maszyny, które wykorzystuje się w gabinetach kosmetycznych

Gabinet kosmetyczny to miejsce, które potrzebuje czasami odwiedzić każda kobieta. Można w tym miejscu wykonać wiele zabiegów poprawiających nie tylko urodę, ale i nastrój.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak specjalistyczne sprzęty wykorzystywane są w takim punkcie.
Jednym z popularniejszych zabiegów, na jaki decydują się dziewczyny w gabinecie kosmetycznym, jest depilacja. Sposób ten sięga po laser diodowy – laser diodowy. Taka depilacja jest niezwykle skuteczna, dlatego, że owłosienie zostaje usunięte na zawsze i nie odrasta. Dodatkowo, proces depilacji jest bardzo bezpieczny, wystarczy pilnować się wskazań przed zabiegiem. Tego typu laser diodowy nie powinien być przykładany na skórze z opalenizną, dlatego należy zrezygnować z długiego pobytu na słońcu przed i po zabiegu. Na 4 tygodnie przed depilacją należy także unikać wyrywania włosów. Z kolei samo golenie włosów jest w stanie skrócić okres depilacji – dlatego podczas samodzielnego golenia trzeba zostawić niewielką szczecinkę. Depilacja, która stosuje laser diodowy zazwyczaj trwa 4-8 tygodni. Owłosienia nie pozbędzie się efektywnie po jednej sesji. W istocie urządzenia do salonów kosmetycznych mogą być bez wątpienia skuteczne, jednak należy być cierpliwym.
urządzenia do salonów kosmetycznych

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Inny popularny zabieg to domykanie naczynek. To doraźna pomoc (rentgen klatki piersiowej) dla pań borykających się z problemem popękanych naczynek na twarzy, nogach oraz innych partiach ciała. Podczas zabiegu stosuje się laser nd yag – laser nd yag. Z jego pomocą da się również pozbyć małych żylaków i naczyniaków. Najbardziej efektywne jest zamykanie naczynek na skórze twarzy, ponieważ są nieduże i w miarę płytkie. Zamknięcie naczynek na nogach pochłania więcej czasu. Wspomniany laser nd yag sprawia, że zaraz po zabiegu na miejscu zamykania może ukazać się nieduży rumień, obrzęk lub też siniak, który niezwłocznie zniknie. Tego typu urządzenia do salonów kosmetycznych są wyposażone w chłodzącą głowicę, dzięki której dyskomfort podczas zamykania naczynek jest mniejszy.

Efektywność takiego zabiegu zależy od lokalizacji naczynek, ich barwy, wielkości i głębokości.
Jak widać, technologia używana w salonach kosmetycznych jest naprawdę rozwinięta. Wszystko po to, żeby każda przedstawicielka płci pięknej mogła nareszcie oderwać się od własnych kompleksów i czuć się wspaniale.