Medalion ze świętym Krzysztofem – czyli, „boski ratunek” na dróżce zawsze dobrze widziana

„Niosący Chrystusa” – to w skrócie oznacza jedno spośród najbardziej popularnych na terenie naszego kraju – mimo upływu latek – imion chłopców, które to przebrzmiewa nie w inny sposób jak: Krzysztof.

warzywa

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
medalik św. krzysztof

Autor: Leslie Duss
Imię to jest bardzo wiekowe, jednakże nie jego historia nasze osoby dzisiaj ciekawi, lecz właśnie to, co może znaczyć. „Krzysztof” a dokładniej św. Krzysztof, to jeden z najmocniej znanych patronów na świecie, niegdyś patron tak nazywanych „flisaków”, przewoźników i pielgrzymów, dzisiaj bywa doskonale znany jako…
Kolekcja ubrań Blue Coast

Autor: Olsen
Źródło: Olsen
Patron flisaków, przewoźników i pielgrzymów – tym za dawnych czasów był sam wizerunek świętego Krzysztofa. Jak istnieje możliwość łatwo zauważyć, spoglądając na te trzy przykłady – nawet i nie znając pierwszego z nich – święty Krzysztof patronuje ludziom, którzy to przemieszczają się z lokalizacji na miejsce. Niegdyś robiono to pieszo, albo na koniach, lecz w obecnej chwili naszym najczęstszym środkiem do przemieszczania się są wszelkiego rodzaju samochodziki – nie zadziwia więc fakt, iż z upływem latek patron osób podróżujących został patronem Kierowców. Mimo, iż sporo person z nas samych nie bywa przesadnie przesądnych, to do te pory nie przeszkadzają naszym osobom tego rodzaju symbole, dlatego nawet i jeśli nie do końca dajemy wiarę w „przedmioty przynoszące szczęście” nie przeszkadza naszym osobom ich używanie. Jedną spośród takiego rodzaju przedmiotu, bywa żadna inna rzecz jak medalik (oferta medalików ze srebra) św.

Krzysztof – którego znajdziemy nie wyłącznie wewnątrz sporej ilości samochodach (także w postaci nie medalionu, ale dla przykładu naklejki czy też obrazka), ale również na szyjach osób kierujących, czy też przy ich kluczach od autka w formie małego, nie zawadzającego naszym osobom breloczka.