Medycyna na wszystkie uszczerbki związane ze zdrowiem

Dzisiejsza medycyna jest rozwinięta jak nigdy wcześniej. Zwiększona skuteczność w walce z nowotworami, pokaźniejsze możliwości w chirurgi plastycznej oraz transplantologii, nowiny w optyce i pediatrii. Dużo istniejących obecnie chorób łatwo wyleczyć lub przynajmniej złagodzić symptomy za pomocą farmaceutyków. Istnieją również dolegliwości nie do końca groźne, ale bardzo przykre, bez przeszkody leczone współcześnie, jak na przykład operacja zeza u dzieci czy chirurgiczne usuwanie blizn i tatuaży.

tatuaże

Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie tatuaży

Niejednokrotnie zauważa się u osób dojrzałych, że żałują oni swych wyborów z młodości, które okazały się nieodwracalne. Do tego typu kłopotów należą tatuaże nabyte w okresie buntu, a niepożądane w dorosłym życiu. Można zawsze przykryć jeden tatuaż drugim, jednak nie jest to opcja odpowiednia dla osób nie pragnących mieć trwałych ozdób na swej ciele. Im z pomocą nadchodzi chirurg doktor Janicki – (operacja kręgosłupa poznań) plastyczny, posiadający konkretny laser, usuwający różnego typu tusze umieszczone podskórnie. Jest to proces drogi oraz bolesny, ale na pewno rezultat jest tego wart.Korekcja wzroku

Jeszcze z młodości pewnie pamiętamy chwile, kiedy osoby ze znacznymi defektami twarzy były wyśmiewane przez kolegów. Obecnie, na całe szczęście nauka jest na tyle zaawansowana, że przychodzi z pomocą także takim ludziom. Dzięki laserowym operacjom gałki ocznej, optyk jest w stanie usunąć jaskrę, poprawić wzrok, a nawet korekcja zeza jest mu niestraszna. Osoby ze znacznymi wadami wzrokowymi mają szansę na zwyczajne życie bez okularów i soczewek korygujących. Zabiegi tego rodzaju są często sponsorowane, jak na przykład operacja zeza u dzieci, czy pozbycie się niezwykle dużej wady wzroku, uniemożliwiającej egzystencję.

wizyta u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Transplantologia

Największe zmiany w poprzedniej dekadzie, nastąpiły w dziedzinie transplantologi, zwłaszcza tej dotyczącej skóry. Medycy posiadają sprzęty i umiejętności, umożliwiające przeszczep skóry z innej części ciała, na poparzone lub zniszczone fragmenty twarzy. W Chinach ekspertom udało się przyszyć choremu tkankę pochodzącą od świni. Jest to krok do przodu i ratunek dla osób, które ucierpiały w pożarach, eksplozjach czy z powodu kwasu rozlanego na twarz. Medycyna cały czas się rozwija, pomagając rekonwalescentom żyć godnie i zdrowo – . Korekcja zeza, przeszczep skóry, pozbywanie się tatuaży – to tylko kilka z rzeszy nowych możliwości, nierzadko dostępnych bezpłatnie.