Miejskie modelki, czyli moda z bloga

Kilka lat temu w Polsce zaczęły działać blogi modowe. To na nich można podglądać modę eklektyczną, która nie mieści się w schematach, ale też grzeczne stroje rodem z sieciówek. Obecnie wiele blogerek zajmuje się modą profesjonalnie.

Kiedyś blog szafiarki był tylko pretekstem do nawiązania kontaktu z podobnymi dziewczynami i podzielenia się pasją do mody. Blogerki chwaliły się, co upolowały w czasie wyprzedaży albo w ukochanych szmateksach. Niektóre z nich sukienki H&M lub innej znanej marki kupowały faktycznie za kilka złotych. Umawiały się zjazdy, wymieniały się ubraniami, a zwykle znane firmy odzieżowa przysyłała niewielki prezent.

Czy podoba Ci się opisywany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź ponadto szczegóły w serwisie odzież ratownictwo medyczne, gdyż one również mogą być dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Zjawisko stało się popularne do tego stopnia, że otworzyło się mnóstwo blogów, a najlepsze zamieniły się w zawodowe strony internetowe przynoszące korzyści.

Dominują projektanciW ramach tej ewolucji najlepsze blogerki rzadziej noszą kurtki H&M kupione na obniżkach, dzisiaj wygrywają polscy projektanci. Mnóstwo dziewczyn promuje twórczość rodzimych marek i projektantów, wkraczających na rynek. Blogerki zdobywają więc drogie buty, nie pamiętając już, jak wiele znaczyło kiedyś 10 zł w czasie wyprzedaży w ciuchlandzie. Często oblegane i przede wszystkim wyczekiwane są pomysły projektantów dla popularnych sieciówek z ubraniami, tak jak na przykład Versace dla H&M kolekcja 2013. Ubrania największych marek nie są robione dla mas, a w modzie najczęściej chodzi o to, by różnić się od pozostałych. To zdecydowanie miła wiadomość, że mamy blogerki, które mogą nosić ekskluzywne ubrania.

Blogerka to zawód?Dziewczyny, które odniosły sukces w Internecie, dzięki swoim pomysłom i profesjonalnym sesjom zdjęciowym, jeżdżą po świecie jako twarze marki. Są zapraszane na najciekawsze imprezy wśród gwiazd, sprawdzają każdy Fashion Week. Nie spodziewały się, że z blogerek demonstrujących spontaniczne zestawy ubrań będą poważanymi modelkami, stylistkami, a nawet projektantkami. Jeżeli jakaś z nich nosi sweter H&M, można podejrzewać, że grupa fanek pójdzie do sklepu po taki sam.

Źródło: domodi