Mikrodermabrazja a więc złuszczanie naskórka, warianty, przeciwwskazania

Mikrodermabrazja jest to luksusowa a także nowoczesna technika, jaka w swoim działaniu wpływa na poprawę funkcjonowania skóry jak też pomaga radzić sobie z rozmaitymi kłopotami skórnymi.

Zabieg ten polega na monitorowanym wygenerowaniu podciśnienia. Uwalniane z dużą szybkością mikrokryształki padają na nawierzchnię skóry, zdejmując z niej martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia. Zdjęty materiał odsysany zostaje potem do oddzielnego pojemnika. Porównując mikrodermabrazję do drugich terapii, to jest peelingi chemiczne czy laseroterapia, mikrodermabrazja jest postępowaniem kosmetycznym obarczonym najmniejszym niebezpieczeństwem powikłań. W przeciwieństwie do innych zabiegów ryzyko powstania blizn jest znikome. Ponadto rezultaty kuracji dostrzegalne są od razu.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź dodatkowo ten link. To naprawdę świeża publikacja, na której odnajdziesz podobne informacje.

/J]

choroby

Autor: Farouk Systems Polska
Mikrodermabrazja Wrocław to złuszczanie górnych warstewek naskórka, co przyczynia się do wzmożonej produkcji nowiuteńkich komórek. Komórki te migrują później w górę, zastępując komórki uszkodzone. Proces złuszczania jest stopniowy, dlatego ryzyko nadto głębokiego albo nierównomiernego łuszczenia a także powstawania blizn jest ograniczony do minimum. Olbrzymią zaletą zabiegu jest również fakt, iż jest on bezbolesny a także nieskomplikowany w wykonaniu. Istnieją 3 typy mikrodermabrazji: korundowa, diamentowa i tlenowa. Diamentowa mikrodermabrazja rekomendowana jest osobom z delikatną jak też skłonną do zmian alergicznych cerą.

W trakcie tego zabiegu stosuje się diamentową głowicę, jaką przesuwa się po skórze za pomocą metalowej końcówki spełniającej funkcję „odkurzacza” pochłaniającego martwy naskórek.