Mikrodermabrazja innymi słowy złuszczanie naskórka, typy, przeciwwskazania

Mikrodermabrazja to ekskluzywna oraz współczesna technologia, jaka w swym działaniu wpływa na poprawę funkcjonowania skóry jak też pomaga poradzić sobie z różnorodnymi kłopotami skórnymi.

Zabieg ten polega na kontrolowanym wygenerowaniu podciśnienia.

Ten temat Cię zainteresował? Zatem odsyłam tu (http://www.fillmed.com.pl/peeling/), ponieważ odnajdziesz tu ciekawe dane na to zagadnienie, które warte są uwagi.

Uwalniane z dużą szybkością mikrokryształki padają na powierzchnię skóry, eliminując z niej martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia. Przebieg łuszczenia jest stopniowy, stąd ryzyko zbyt głębokiego czy nierównomiernego złuszczania a także powstawania blizn jest śladowy. Olbrzymią walorem zabiegu jest to, iż jest on całkiem bezbolesny i prosty w wykonaniu, dzięki czemu jednostka poddająca się mikrodermabrazji może od razu wrócić do życia codziennego.

mikrodermabrazja wrocław

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska
Makijaż inspirowany stylem grunge

Autor: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
Istnieją trzy typy mikrodermabrazji: korundowa, diamentowa jak też tlenowa. Mikrodermabrazja diamentowa rekomendowana jest osobom z cienką, wrażliwą a także skłonną do alergicznych zmian skórą. W czasie owego zabiegu użytkuje się diamentową głowicę, jaką przesuwa się po powierzchni skóry za pomocą metalowej końcówki spełniającej funkcję „elektroluksu” gromadzącego usunięty naskórek. Zabieg trwa blisko godziny jak też jest zupełnie bezbolesny, dlatego że naskórek nie zawiera nerwowych zakończeń. Cera staje się gładziutka a także wolna od podrażnień. Albowiem mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową, nie pozostawia śladów proszku na powierzchni skóry. Mikrodermabrazja Wrocław – wskazania.

Wskazaniem do mikrodermabrazji jest starzenie skóry, prosaki, zagłębienia i nierówności cery, bruzdy, blizny pourazowe, rozszerzone pory, wiotkość skóry, zamykanie naczynek krwionośnych i likwidowanie przebarwień.