• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Misja „regeneracja” – czyli co robić, żeby właściwie zadbać o swą skórę po lecie i przywrócić jej utracony blask?

Misja „regeneracja” – czyli co robić, żeby właściwie zadbać o swą skórę po lecie i przywrócić jej utracony blask?

Lato się skończyło lecz zostawiło po sobie multum rozmaitych „pamiątek”. Fotografie z wakacyjnych podróży, muszle zebrane na plaży, opalenizna – wymieniać można bez końca.

cellulit

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie jednak są mile widziane.
krem do cery naczynkowej

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Promienie słońca, piasek, kąpiele w chlorowanej wodzie, wiatr oraz bardzo często klimatyzacja wywierają negatywny wpływ na stan naszej skóry i włosów. Jesień to idealna pora, aby zadbać o ciało Od czego zacząć? Cera po lecie bywa przesuszona. By odzyskała dawny blask należy skoncentrować się na stosownej pielęgnacji. Przydadzą się maseczki na twarz o właściwościach peelingujących, dzięki którym polepszymy koloryt i nierównomierną strukturę skóry jak również przygotujemy ją na przyjście zimy, lepszego wchłaniania składników nawilżających. „Posiadaczki” twarzy wrażlwiej, skłonnej do rumieńców na przykład na skutek zdenerwowania, pikantnych dań lub gorących napojów powinny otoczyć swą skórę wyjątkową opieką i zainwestować w krem do cery naczynkowej mający w swoim składzie, witaminę C i rutynę (przeciwdziałają pękaniu naczyń krwionośnych) a także wyciąg z arniki górskiej (o działaniu przeciwobrzękowym).

Planując akcję „regeneracja” trzeba pamiętać o jeszcze jednej niezwykle ważnej rzeczy którą są bez wątpienia odżywki do włosów. Zwyczajny szampon nie wystarczy.