Młode kobiety coraz częściej korzystają z blogów o modzie, zamiast kupować kolorowe czasopisma.

Dziś w internecie powstaje coraz więcej blogów o modzie. Dziewczyny, które regularnie tworzą swojego bloga, zamieszczają na nim różne interesujące nowinki ze świata mody. Najlepsze wpisy mają po kilka tysięcy odsłon. Taką formę dziennikarstwa popularyzują również kanały społecznościowe.
Post, który został umieszczony na blogu, rozpowszechnia się modnymi w internecie narzędziami komunikacji, dajmy na to przy pomocy tweetera.

Na blogu o modzie oprócz publikacji można znaleźć też fotografie samych blogerek, które należą niewątpliwie do pokolenia show off. Promowanie się w sieci, to bardzo powszechnatrend zwłaszcza wśród licealistów i gimnazjalistów. Chwalenie się swoim wyglądem to dla nich naturalna sprawa. Najbardziej charakterystyczna cecha młodych, zaliczanych do tej grupy to ostentacyjna konsumpcja i silna skłonność do szpanowania posiadanymi rzeczami.

Nierzadkopublikowane wpisy prowokują dużo pozytywnych emocji, ponieważ dziewczyny są dość odważnie ubrane. Nawet zwyczajne bluzki z dzianiny mogą okazać się modne na blogu młodej stylistki. Wystarczy kilka odważnych dodatków, by urozmaicić kreację i stworzyć coś ciekawego. Każda blogerka liczy skrycie na to, że jej pasja stanie się także autentycznym zawodem. Jakkolwiek, o ile bloga może pisać każdy – wystarczy odrobina zapału, o tyle nie każdy może tworzyć materiał do jednak wpisy na blogach są na tyle ciekawe, że czytelnikom ciężko rozpoznać profesjonalistę od amatora.

Z działalności zdolnych blogerek korzystają również firmy odzieżowe, którzy za ich pomocą reklamują swoje ciuchy. Jest to niezwykle sprytna forma dzisiejszego marketingu. Taka promocja produktu opiera się na rekomendacjiosoby, która ma autorytet wśród rówieśników. Tym sposobem firmy trafiają produktami do konsumentów tzw. drugimi drzwiami. Także dla blogerek jest to udany interes, ponieważ podejmując współpracę z firmami otrzymują nowe ciuchy, na przykład skinny, spódnice, tuniki z dzianiny wprost z najświeższych kolekcji.