Moda dla mężczyzn

Jak ubierają się mężczyźni w naszym kraju zauważamy codziennie rano podążając na wykłady czy do pracy. Źle nie jest, dobrze też nie. Z tego względu dobrze jest zainwestować w bazę, która dzięki odpowiednim dodatkom zyska innego wyrazu.

Facet w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Taką bazą jest granatowy garnitur. To odcień, który na wybiegach występuje co sezon. Co więcej pasuje na każdą okoliczność. Koszula, niby tak banalny element w męskiej szafie, również może nam sprawić nie lada problem przed udaniem się do sklepu.

Wystarczy spojrzeć na kolorowe i niepasujące do nas wzory. O gatunku koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Żeby koszula nadawała charakteru mężczyźnie należy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, zaś panowie tężsi panowie muszą uważać, by koszula nie była zbyt za duża – za duży kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata. Ciekawą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy , a na pewno odnajdziemy interesujący model. Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj pole manewru mamy szerokie.

Dobierając oficjalny strój, często zapominamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by posiadał prostą, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na męskie paski do wyboru na z większymi klamrami. Kolor może świadomie kontrastować z innymi częściami garderoby.

W kwestii krawata, najbardziej odpowiedni w zestawieniu z koszulą będzie ten jednokolorowy. Stosownie do okazji, możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy intensywnym kolorem. Nierzadko da się słyszeć opinie, że polscy mężczyźni nie przywiązują wagi do stroju, bo nie posiadają funduszy na markowe ubrania. To bzdura. Ograniczenia finansowe nie są żadną barierą w reprezentowaniu dobrego stylu. Można dobrze wyglądać, korzystając z wyprzedaży, outletów, second handów czy aukcji internetowych. Potrzebne są jedynie: dobre chęci, trochę wolnego czasu i znajomość paru zasad ubioru.