Moda na sklepy z odzieżą używaną jest coraz bardziej powszechna. Dlaczego jest taka tendencja?

Właściwie to popularność sklepów z odzieżą używaną aktualnie już nie dziwi. To zainteresowanie tego typu odzieżą trwa już kilka lat, choć przez ten okres wiele spraw uległo zmianie. W przeszłości nie każdy szanował takie ubrania twierdząc, iż są gorsze, ponieważ ”przechodzone”, obecnie zaś są one traktowane jako zwyczajne sklepy odzieżowe. Pomimo, że mają w ofercie towar second hand, to jest naprawdę wysokiej jakości, a wybór jest naprawdę duży. Odzież używana w największej liczbie przypadków przychodzi do nas z zachodu, jak Niemcy i Anglia i jest to interesująca alternatywa dla „masówki”, którą oferują różnorodne sieci sklepów. Chcesz się tym zająć, planujesz być jak importer odzieży używanej? Koniecznie czytaj dalej!

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Przez kilka lat zmieniło się postrzeganie takich sklepów. W przeszłości robienie zakupów tam było wstydem, w dzisiejszych czasach ludzie z kasą szukają tam wyjątkowej odzieży – sprawdź: Dortex – hurtownia odzieży używanej. Gdyż istotnie to w secondhandach jesteśmy w stanie znaleźć rzecz unikatową, prawdziwy oryginał, tak samo, jak na targach staroci możemy odnaleźć najprawdziwszy skarb. Nie powinno więc dziwić, iż kupowanie w secondhandach to zwyczajna rzecz, natomiast niezwykle istotnym argumentem jest też to, iż jesteśmy w stanie tam kupić rzecz, jakiej nikt inny nie posiada (import odzieży używanej oferta).

Jednocześnie, choć ilość klientów rośnie, to oczekują oni więcej. To oznacza, że osiągnięcie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem. Powinieneś więc zadbać o towar, lecz też o perfekcyjne warunki do kupowania. Z tego względu Twój sklep musi dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością znane sklepy odzieżowe. To już nie są czasy, gdy lumpeks mógł być zlokalizowany praktycznie wszędzie, nawet w najbardziej beznadziejnych lokalizacjach. Dzisiaj nie da się tego zrobić byle jak, konieczny jest więc branding marki, wystrój sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co bardzo ważne najlepsza ekspozycja towaru.

Handel odzieżą używaną to przyszłość, ale nie da się nic osiągnąć bez wysiłku. Potrzeba jest stałego rozwoju, polepszania swojej oferty, troska o każdego klienta. Jest bowiem tak, iż ludzie z jednej strony pragną kupować jak najbardziej korzystnie, ale z drugiej strony liczą na coraz większą jakość prezentowanej oferty. Zadaniem więc sklepów z odzieżą używaną jest skonsolidowanie tych dwóch pragnień. Jeśli to zrozumiemy mamy szansę na powodzenie w tej branży.