Moda na Styl wojskowy coraz bardziej popularny

Ubrania stylizowane na militarne cieszą się w kraju dużym powodzeniem. Mundury, spodnie moro i militarne buty kojarzą się z demobilem, ale na dzień dzisiejszy na rynku można znaleźć szeroką ofertę wysokiej jakości ubrań dla miłośników militariów. Takie ubrania poza poligonem często spotyka się na rozgrywkach w paintball lub pośród miłośników tzw. ASG, czyli replik broni na plastikową amunicję. Z części akcesoriów wykorzystywanych w militariach często korzystają także posiadacze motocykli.

Okazuje się przykładowo, że rękawice taktyczne firmy Mechanix doskonale sprawdzają się jako rękawice ochronne do jazdy na motorze.

Skąd taka moda?

kompas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubiory wojskowe powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne. W parze z tym idzie praktyczność ubiorów – duża liczba kieszeni i schowków (co czyni wojskowe kamizelki bardzo chętnie wybierane przez wędkarzy i ich odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Takie podejście do tworzenia produktu czyni go uniwersalnym i przydatnym także w zastosowaniach, do których nie był przeznaczony. Wiele grup społecznych niezwiązanych z wojskowością upodobało sobie przez to ubrania tego typu. Sporą zaletą dla hobbystów jest też cena. Jeśli ubiory dostępne w sklepach z militariami okażą się zbyt drogie, zawsze można skorzystać z demobilu, gdzie akcesoria mogą być nabyte za ułamek ich rzeczywistej wartości.

Kolekcja dla żołnierzy

Producenci ubrań spostrzegli rozwijający się trend na militaria i wywęszyli tam niezły interes. Ewentualny klient może więc dziś dostać elementy odzieży w rozmaite desenie moro, nieużywane przez żadną z armii na świecie, stylowe buty wzorowane na militarnych oraz różnej maści akcesoria jak np. chusty arafatki.

Ponadto przedsiębiorstwa odzieżowe nie mające związku z branżą militarną również oferują tego rodzaju produkty w swoich sklepach. Te firmy poszły jednak o krok dalej i sprzedają ubiory wzorowane na tych militarnych, jednak nie mające ich funkcjonalności.

Militarna moda (warto zobaczyć zakres usług na: marynarki na miarę) zawitała także na wybiegach w wielu miastach znanych z dyktowania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani militariami zaprojektowali nawet całą kolekcję damskich ubiorów, zainspirowanych wzorem