Modowe trendy zaprojektowane z myślą o kobietach na czas jesienny

Schyłek zeszłego roku i początek 2014 powitał nas wiosenną pogodą. Ciepło panujące na zewnątrz zaburzało realne odczucia jakie zwykliśmy mieć w czasie trwania tego chłodnego czasru w roku. W związku z tym nie łatwo było wybrać właściwą garderobę, by nie trząść się z zimna idąc o poranku do pracy oraz nie zgrzać się w drodze powrotnej późnym popołudniem.

eleganckich garniturów a także zapierających dech w piersiach sukienek. Matthew Williamson na ten przykład pokazał kolekcję, kóra wydaje się być mało jesienna dla umiarkowanych uwarunkowań klimatu w Polsce. Takie kreacjie raczej założylibyśmy na siebie niż chłodną i siąpiącą deszczem jesienią. Jego projekty są bardzo kobiece, a jednocześnie proste i foremne.Ciekawe pomysły przedstawiła także Stella Mccartney. Jej pomysły są niezwykle dziewczęce a jednocześnie trochę zwariowane. Według Niej w trendach na ten rok powinny zostać printy i formy geometryczne, oraz wzór garniturowej kraty rodem z lat 40-tych. Prada na swoje wyobrażenie mody jesiennej na ten rok. Z pewnością znajdą tu coś pomysły dla siebie wielbiciele niemałego zamieszania. Tak właśnie prezentuje się kolekcja sławnej projektantki, która to bardzo odważnie łączy kontrowersyjne wzory i materiały.

kurtki i płaszcze

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

A co na jesień 2014 proponuje Valentino? Przyklasną mu zapewne entuzjaści zworów zwierzęcych: sów, motylków i piór, które znajdują swoje odbicie na kreacjach w ozdobnikach graficznych, wyszywanych, koronkowych i przestrzennych.
Niewiele barw użył w swoich projektach Balenciaga. Monochromatyczna konwencja jednak doskonale wspólgra z minimalistyczną formą ubrań. Mniej znaczy więcej – kolekcja tego fashionisty na jesień 2014 (sprawdź tutaj) perfekcyjnie wyraża tą definicję prostoty.

Który styl wybać ? Do jesieni pozostało jeszcze sporo czasu, a w modzie, tak jak w jak w kalendarium zajdzie jeszcze mnóstwo zmian.