Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to jeden z w największym stopniu popularnych zabiegów medycyny estetycznej.
Poprzedzona konsultacją z medykiem a także zrealizowana przez wykwalifikowanego a także doświadczonego specjalistę jest skuteczną i bezpieczną dla zdrowia metodą, z której coraz częściej korzystają nie wyłącznie kobiety, lecz i mężczyźni.

odzież

Źródło: lokikoki.pl
Od innych sposobów umożliwiających usunąć zbędne owłosienie epilację laserową odróżnia to, że jej rezultaty są trwałe. To możliwe, dlatego że w czasie zabiegu wyzyskuje się zjawisko tak zwanej selektywnej fototermolizy. Na czym polega depilacja laserowa Wrocław? Kosmetyczka przykłada głowicę lasera do przedtem przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka silnego światła zostaje pochłaniana przez melaninę, zatem barwnik mieszczący się w cebulkach włosków. Impuls laserowy zostaje zamieniany w energię termiczną, co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów, dzięki czemu nie odrastają.
Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Taki zabieg może powodować jakiś dyskomfort oraz poczucie swędzenia czy też pieczenia. Odczuwanie tych dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne oraz zależy od naszej odporności na ból (bardziej czułym osobom rekomenduje się użycie maści przeciwbólowej). Po przeprowadzeniu depilacji laserowej skóra będzie podrażniona, pojawia się też obrzęk okołomieszkowy. Najczęściej nikną one już po paru godzinach, chociaż w przypadku bardziej delikatnej skóry mogą utrzymywać się przez parę dni.

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak ogromną nawierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny do dwóch godzin. Dlatego wybierając gabinet (gabinet kosmetyczny wrocław) warto zwracać uwagę na to, jakiego sprzętu w nim się używa.