• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Na czym polega dokładna pielęgnacja cery wrażliwej, jakie kosmetyki należy używać przy występowaniu takich problemach.

Na czym polega dokładna pielęgnacja cery wrażliwej, jakie kosmetyki należy używać przy występowaniu takich problemach.

Wybierając produkty do pielęgnacji ciała w pierwszej kolejności należy wiedzieć, jaką się ma cerę. Sporo kosmetyków może zawierać substancje i związki, które u bardziej wrażliwych osób mogą spowodować jakieś podrażnienia. U jednych osób objawy będą bardziej nasilone, u innych mniejsze, lecz za każdym razem należy się dokładnie przyglądnąć używanym kosmetykom i wyeliminować te powodujące podrażnienia. Niekiedy kłopoty ze skórą mogą być tak duże, że jedyną opcją będzie stosowanie środków bardo delikatnych, które nie zawierają żadnych podrażniających czynników. Coraz częściej takie problemy pojawiają się u osób, które mają skórę bardziej wrażliwą, a jej pielęgnacja dla wielu może być sporym wyzwaniem.

twarz

Autor: Wonder Woman
Źródło: http://www.flickr.com
Nadwrażliwość charakteryzuje się tym, że praktycznie od razu zaczynają się pojawiać objawy przy kontakcie czynnikiem który podrażnienia – pojawia się swędzenie, zaczerwienienie a w ciężkich przypadkach wysypki. Będzie to wynikać z faktu, że przez taki naskórek dużo łatwiej przenikają wszystkie substancje, bo zaburzona jest naturalna ochronna bariera.

Żeby zapobiec taki sytuacjom trzeba w pierwszej kolejności unikać wszystkiego, co może podrażniać. Dla wielu osób pielęgnacja cery wrażliwej może się wydawać dużym wyzwaniem, ale jeśli będzie się przestrzegać kilku zasad, to można wszystko dość sprawnie opanować. Podstawową sprawą będzie dokładne wybieranie kosmetyków, jakie zamierza się używać. Oparte być one powinny na możliwie naturalnych substancjach, bez sztucznych dodatków.

Równie intrygujący artykuł przedstawiany jest tu, zatem odwiedź stronę internetową (http://www.uniquecos.pl/sklep/swiece-i-zapachy/) i upewnij się, jakie treści tam znajdziesz. One również Cię zaciekawią!

Bardzo dobrze będą się do tego nadawać żele i emulsje o odpowiednim ph, jakie nie tylko pielęgnują ale również nawilżają i łagodzą podrażnienia . Zrezygnować należy z mydła i pachnących płynów, zamiast nich dużo bardziej będą się nadawać naturalne olejki. Wiele sklepów oferuje specjalne serie kosmetyków dedykowane do właśnie takiej cery, mają one dobry skład i spokojnie mogą być używane przez większość osób mających takie problemy. Pielęgnacja skóry wrażliwej wymaga dużej regularności, ale każdy przy przestrzeganiu powyższych zasad da sobie z nią radę.