Na czym polega zdrowa pielęgnacja skóry?

Jeszcze niedawno większość z nas nie zwracała uwagi na etykiety ze składem na opakowaniach kosmetyków.
Aktualnie znacznie bardziej przywiązujemy uwagę do tego jak wyprodukowane zostały kosmetyki oraz co najważniejsze jak działają.
Świadomość konsumencka rośnie, jednak w natłoku dostępnych na rynku kosmetyków niełatwo jest się połapać, które są w rzeczywistości naturalne oraz dobre dla naszej skóry, a jakie jedynie udają naturalne produkty za sprawą rozmaitych chwytów marketingowych.

organiczne kosmetyki

Autor: docmonstereyes
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego więc zacząć świadomą, naturalną pielęgnację skóry? Przede wszystkim musimy zrozumieć, czym rzeczywiście są organiczne kosmetyki.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że analogiczny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link periodontologia warszawa.

Organiczne kosmetyki to takie, które tworzy się przede wszystkim na bazie produktów pochodzenia roślinnego oraz mineralnego, takich jak olejki, ekstrakty i wyciągi roślinne. Można w nich odnaleźć także Składniki pochodzenia zwierzęcego w postaci mleka czy wosku pszczelego. Takie kosmetyki posiadają specjalne certyfikaty, które potwierdzają produkcje ekologiczą. Organiczne kosmetyki w większości są hypoalergiczne oraz mogą być stosowane do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Nie oznacza to jednak, że nie mogą uczulać – zioła i olejki eteryczne także zawierają alergeny, które mogą spowodować zaczerwienienie lub wysypkę. A zatem kupując na przykład naturalne kosmetyki do twarzy także musimy sprawdzić ich skład, by upewnić się, iż nie tylko nie zawierają substancji syntetycznych i chemicznych, lecz również szkodliwych dla naszego organizmu alergenów naturalnego pochodzenia.

kosmetyk

Autor: TOŁPA® SPA BOROWINOWE

naturalne kosmetyki do twarzy

Autor: LAKSHMI
Źródło: LAKSHMI
Jeśli chcemy pielęgnować skórę naturalnymi kosmetykami, powinniśmy wiedzieć, których substancji nie powinny zawierać takie produkty, by nie dać się nabrać na chwyty marketingowe.

W składzie organicznych kosmetyków nigdy nie powinny znaleźć się przede wszystkim: silne detergenty myjące oraz pianotwórcze tj. SLS i SLES, parabeny, silikony, parafina, syntetyczne barwniki oraz substancje zapachowe.