Nabywamy ozdoby – przewodnik dla nabywcy

Dzisiaj możemy kupić biżuterię zarówno w sklepie jubilerskim, jak również w internecie. Przedstawiamy najistotniejsze kwestie, na jakie klient powinien zwrócić uwagę przy zakupie. O ile chcemy kupić precjoza w internecie, wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę: biżuteria hurt ewentualnie hurtownia biżuterii srebrnej(zobacz nasz asortyment).W przypadku zindywidualizowanych wyrobów klient nie ma prawa odstąpić od umowy.

Klient powinien wiedzieć, jakie prawa przysługują mu w zakresie zwrotu produktów oraz reklamacji. Reguły są trochę inne zależnie od tego, czy biżuteria jest kupiona w lokalu przedsiębiorstwa, a więc w sklepie, czy poprzez zawarcie umowy na odległość, to znaczy za pośrednictwem sklepu internetowego

w naszej ofercie również

Autor: diva
Źródło: diva

Jubiler (moja strona) jest odpowiedzialny względem klienta za to, iż rzecz w momencie sprzedania jest niezgodna z umową. Nabywając pierścionek, naszyjnik lub inną ozdobę należy dokładnie przyjrzeć się, czy każdy z detali został solidnie przymocowany. Dotyczy to zwłaszcza kamieni szlachetnych i ozdobnych. Przecenione artykuły powinny być bardzo szczegółowo obejrzane. Możliwe że promocja związana jest z brakiem zainteresowania konkretnym wzorem biżuterii. Zdarza się jednakże, że jubilerzy wystawiają na sprzedaż wadliwe artykuły w przyciągającej cenie. Konsument powinien mieć to na względzie. Jeśli powstanie wada w formie uszkodzenia biżuterii nabywca ma dwie możliwości. Może on zażądać od jubilera nieodpłatnej reperacji, bądź wymiany biżuterii na nową. W szczególnych sytuacjach zostaje mu jedynie zwrot pieniędzy.

biżuteria srebrna

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Do tych wypadków zalicza się nadmierne koszty powiązane z naprawą jak też brak możliwości wymiany. Klient musi wyrazić żądanie nieodpłatnej naprawy czy wymiany na piśmie po czym przekazać je jubilerowi. W przeciągu 14 dni od otrzymania żądania zbywca powinien wyrazić swoje stanowisko. Niezajęcie stanowiska w tym czasie nie jest szkodliwe dla konsumenta, wprost przeciwnie. Domniemywa się, iż sprzedawca uznał żądanie kupującego za uzasadnione. Jubiler nie poniesie odpowiedzialności za wadę precjozów, o ile konsument wiedział o niej w momencie zakupu, bądź była dostrzegalna na pierwszy rzut oka.Klient robiący sprawunki przez sieć internetową może zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyn w terminie 30 dni od dnia wydania przedmiotu. Nie poniesie on kosztów, z wyjątkiem kosztów zwrotu artykułu.