Najczęściej kupowane kosmetyki, czyli o rzeczach niezbędnych w kosmetyczce

Środki kosmetyczne mają dużo funkcji. Są one różne w zależności od rodzaju kosmetyku. Jedną z podstawowych ról jest pielęgnacja rozmaitych części ciała ludzkiego. Pod tym względem ogromny nacisk położony jest na pielęgnację naskórka. Z uwagi na to, że skóra człowieka jest jakby zewnętrzną warstwą, podatna jest tym bardziej na oddziaływanie rozmaitych niebezpiecznych elementów.

Autor: Bielenda Kosmetyki Naturalne

Jako część chroniąca organizm powinna być w dobrym stanie. Istotny jest też wygląd skóry. Ogromną wagę przywiązuje się do powstrzymywania efektów starzenia. W tym celu stosuje się krem przeciwzmarszczkowy, nakładany na twarz albo na szyję lub dekolt. Ogólnie istnieje bardzo dużo tego rodzaju środków o rozmaitym zastosowaniu. Używa się ich do różnych części ciała, część z nich jest bardziej uniwersalna (cacharel amor forbidden), jak między innymi balsam do ciała, pozostałe przeznaczone są na konkretne miejsca, jak między innymi krem pod oczy.

Środki do całego ciała i markowe zapachy perfum (zobacz shiseido podkład). Do pielęgnacji całego ciała, jak wcześniej zostało wspomniane, stworzone zostały między innymi balsamy. Służą one przede wszystkim do poprawiania stanu suchej skóry. Ich wykorzystywanie poleca się zwłaszcza po goleniu i depilacji. Istnieje także bardzo dużo środków, stworzonych do poprawiania figury. Kosmetyki wyszczuplające są chętnie kupowane, ich skuteczność jest jednak wątpliwa. Do całego ciała używa się też wszelkiego rodzaju mydeł i żeli do kąpieli. One również posiadają w większości przypadków działanie odżywiające oraz wygładzające. Żele do kąpieli o działaniu wygładzającym zazwyczaj posiadają kremową formę.

Środki do opalania
Charakterystyczny typ środków kosmetycznych tworzą kosmetyki do opalania. Są to wszelkie środkii, których celem jest osłanianie skóry przed groźnym wpływem promieni słonecznych. Są to więc balsamy i mleczka z filtrem UV, którego wartość zależna jest od wymagań. Kosmetyki takie mogą być też wodoodporne, przez co można przykładowo kąpać się w wodzie, a później opalać bez konieczności ponownego użycia kosmetyku. Są także środki innego rodzaju, stworzone nie do pielęgnacji, a do zmiany wyglądu. Należą do nich na przykład cienie do powiek czy tusze do rzęs. Z kolei jednym z najczęściej kupowanych kosmetyków jest lakier do paznokci, który może występować w rozmaitych barwach lub być przezroczysty.