• Home
  • Klasa-strDodatki hand made
  • Nasza narodowa zaradność jest wysoko ceniona w świecie. Szkoda tylko, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie widzą, jak duży potencjał tkwi w naszych przedsiębiorstwach

Nasza narodowa zaradność jest wysoko ceniona w świecie. Szkoda tylko, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie widzą, jak duży potencjał tkwi w naszych przedsiębiorstwach

Polski przedsiębiorca to prawdziwy fachowiec od radzenia sobie w ciężkich warunkach. Ma do zapłacenia multum podatków, musi się obawiać ciągłych kontroli, niezbyt korzystne przepisy i inne ograniczenia, a mimo to jakoś sobie radzi.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś może powiedzieć, iż właściwie kombinuje, co oczywiście będzie ogromnym nadużyciem, gdyż będzie tu pasować określenie – iż jest przedsiębiorczy. Jak to bowiem jest, iż w państwie, gdzie prowadzenie firmy jest dosyć uciążliwe tak wielu Polaków ma swoje firmy, a sektor usług wręcz napędza gospodarkę?

Nawet w pewnym dzienniku z Francji jakiś dziennikarz rozmyślał nad tym, lecz nie odnalazł odpowiedzi. Nie dość, że wielu ludzi wyjeżdża za granicę, że przeżyliśmy dwie wojny światowe, a wcześniejsze zdarzenia (przykładowo zabory i nieudane powstania) były dopełnieniem trudnej historii, że faktycznie do początku lat 90. nie było u nas wolnego handlu, że… W tym miejscu więcej: męskie listonoszki.

Kobieta z parasolem

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Długo można by wymieniać, lecz fakt ten nie zostawia żadnych wątpliwości. To najprawdopodobniej nasza wrodzona umiejętność radzenia sobie z ciężkimi problemami, iż chociaż nie jest różowo, to jakoś dajemy radę. Nasi przodkowe także mieli niełatwo, więc tę zdolność do przetrwania dostaliśmy chyba w spadku. Ktoś może stwierdzić, że przecież nie jest u nas tak wcale negatywnie, że na przykład w Grecji lub Hiszpanii jest o wiele gorzej, z tym że, to są inne kraje i wydaje się, że jest tam też odmienne podejście do wielu kwestii, również w zakresie prowadzenia własnej firmy. U nas natomiast małe i średnie firmy >> znacznie tu angelka.pl/ to każda branża, od hurtowni torebek, w jakiej możemy kupić przykładowo torebki ze skóry naturalnej, po inne odzieżowe firmy. Skontroluj to: .

To przedsiębiorstwa istniejące na każdym froncie, podatkowe, prawne czy finansowe. To firmy, jakie odpowiadają na aktualną sytuację na rynku, przykładowo firmy, które powstały, aby zdobywać pieniądze z funduszy europejskich. To wreszcie małe przedsiębiorstwa, firmy lokalne czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Wszędzie możemy odnaleźć naszych przedsiębiorczych rodaków. Co więcej, Ci, którzy emigrują także dają sobie radę, świadczą o tym przedsiębiorstwa otwierane w Niemczech i Anglii.