Niebezpieczeństwa pojawiające się przy za długim noszeniu szpilek na wysokim obcasie.

Kobiety uwielbiają lubią obcasy, w niektórych modelach obuwia mogą one mieć długość nawet piętnastu centymetrów. Większość kobiet ubierając buty na wysokim obcasie będzie się czuć znacznie atrakcyjniej, sylwetka się wyszczupla i przybywa trochę centymetrów. No i zapomnieć nie można o tym, że wysokie szpilki na zgrabnej nodze przyciągną wzrok chyba każdego mężczyzny.

balerinki

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak noszenie szpilek poza tym, że doskonale wygląda, to niesie za sobą parę niebezpieczeństw. Rzecz jasna jeśli się je będzie ubierać raz na jakiś czas, to nic groźnego nie powinno się stać. Jeśli jednak szpilki staną się najczęściej używanym obuwiem, to w takich przypadkach należy nieco uważać i przy pojawieniu się jakiś problemów zrezygnować z ich noszenia. Najbardziej dokuczliwą dolegliwością związaną z zakładaniem szpilek są bóle pleców. W czasie chodzenia z wysoko podniesioną stopą kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to prowadzi do przeciążenia mięśni i w ostatecznym efekcie do ostrego bólu, który w skrajnych przypadkach może uniemożliwić chodzenie.

Kolejnymi objawami związanymi ze zbyt długim zakładaniem obuwia z wysokim obcasem są żylaki i halluksy. Przez to, że noga jest zbyt przeciążana i mocno gnieciona, to u dużej części pań bardzo często może dochodzić do takich zaburzeń. Ubierając za wysokie szpilki będzie się też ryzykować skręceniem kostki, gdyż czasami bardzo łatwo stracić w nich równowagę. Oczywiście wszystkie powyżej wymienione sprawy nie przekonają większości kobiet do całkowitej rezygnacji ze szpilek, ale może sprawią, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego istotne będzie, co się ubiera po ściągnięciu szpilek, najlepiej po paru godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji założyć buty, w których stopy naprawdę odpoczną. Doskonale w tej roli sprawdzą się na przykład mokasyny damskie. Buty te są ogromnie wygodne, łatwo się zakładają, a w związku z tym że posiadają płaski obcas, to stopy mogą w nich doskonale wypocząć. Mokasyny przeważnie szyje się z naturalnych skór, zamszu lub numbuku, a dostępne są w licznych wersjach stylistycznych – mokasyny dla kobiet

.