• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Niekiedy aż trudno uwierzyć, że się czegoś obawiamy. Lecz nic nie poradzimy, lęk nie jest za bardzo logiczny

Niekiedy aż trudno uwierzyć, że się czegoś obawiamy. Lecz nic nie poradzimy, lęk nie jest za bardzo logiczny

Istnieją pewne sytuacje, na które reagujemy odruchowo nie myśląc, dlaczego tak jest. Są to pewne odruchy, o których nie mamy pojęcia, a które rządzą naszym zachowaniem. W momencie gdy zobaczymy pająka to pewnie pierwsze co, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, ale to akurat nie wpływa na nasze działanie. Największą role gra tu podświadomość. Po prostu, dostaliśmy to w spadku po przodkach. Czy ułatwia nam to życie czy utrudnia?

Zależy od określonych okoliczności, bo jak jesteśmy przykładowo u stomatologa czy protetyka i mamy leczenie kanałowe, to również będziemy się bronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic strasznego. Po prostu tak reagujemy na ból, choćby był niezbyt dokuczliwy. Z jednej strony reakcja na ból, z drugiej źle doświadczenia z dzieciństwa. Nasz mózg zapamiętał negatywne doznanie związane z dentysta (zobacz WELLDENT) i teraz rzutuje to na nasze życie. Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcorner

Tak zresztą jest z różnymi fobiami.

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę, to przeczytaj interesujący fakt. W tekście wyłożyliśmy precyzyjne i interesujące informacje.

Protetyka

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Boimy się wysokości, otwartych przestrzeni, zagubienia w wielkich miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To objawy, które mogą w pewien sposób wynikać z naszego charakteru, ale także z naszych dotychczasowych doświadczeń. Może nam to uratować życie, na przykład nasza przezorność czy uważność, jednakże częściej przybiera to karykaturalne rozmiary i utrudnia nam normalne funkcjonowanie. W życiu są zagrożenia, jednak nie ma ich tak dużo, jak mówi to nam nasza wyobraźnia. No ale niestety często nie ma na nią mocnych i nawet, gdy racjonalnie coś sobie wytłumaczymy, to podświadomie i tak będziemy reagować panicznie. Zapraszamy na oficjalną stronę:

Niektórym osobom to naprawdę przeszkadza w życiu, bo za bardzo nie mogą sobie z tym poradzić, jednakże dla zdecydowanie większej liczby są to objawy, które można pokonać. Trzeba sobie po prostu powiedzieć, przyznać to, że odczuwamy przed czymś lęk, bo gdy będziemy próbować się tego pozbyć, to i tak najgorsze co ma przyjść, przyjdzie. Nie da się przed tym tak łatwo uciec, łatwiej za to zaakceptować i spróbować nauczyć się z tym żyć. To lepsze niż bezsensowna walka skazana na pożarcie. To skuteczniejsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że jest inaczej niż realnie.