Medycyna estetyczna – jakie zabiegi są popularne?

W naszym kraju funkcjonuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, które proponują mnóstwo rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami, ale także polepszyć komfort życia. Najpopularniejsze z nich dotyczą usuwania zmian na skórze, ale także zmian w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Nowoczesna medycyna estetyczna zezwala na pozbywanie się blizn po wypadkach, brzydko wykonanych tatuaży i nieestetycznie wyglądających blizn. Dostępnych jest także wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu rozstępów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie takich zmian możliwe jest kilkoma metodami- . Oczywiście możemy próbować pozbyć się ich sposobami domowymi, przykładowo za pomocą balsamów, lecz gdy mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej zostawić w rękach specjalistów. W dzisiejszych czasach kliniki medycyny estetycznej oferują w owym między innymi: peeling chemiczny, mikrodermabrazję, mezoterapię i laseroterapię. Najlepsze rezultaty zazwyczaj uzyskuje się w przypadku ostatniego z wymienionych sposób usuwania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą nowoczesnego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. By osiągnąć najlepsze wyniki laseroterapii, powinno się zaplanować pakiet zabiegów w dokładnych odstępach czasu, zalecanych przez lekarza.

Kolejnym niezwykle popularnym zabiegiem, który możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, jednak decyduje się na niego mnóstwo osób, jakie chciałyby zmodyfikować kształt nosa – polepszyć symetrię, długość, szerokość, usunąć garb, zmniejszyć bądź podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może więc dotyczyć całego nos, czyli zarówno części chrzęstnej jak również kostnej lub tylko części chrzęstnej- dużo więcej przeczytasz na tej stronie. Zabieg (kliknij pedicure medyczny szczecin, usuwanie odcisków szczecin) korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od wyników konsultacji i przeprowadzonych badań. Cięcie tworzy się wewnątrz nosa i zszywa nićmi rozpuszczalnymi, nie ma więc żadnych widocznych dla otoczenia na skórze.