O czym koniecznie powinni pamiętać ci, którzy zamierzają uprawiać te bardziej popularne sporty

moda na zrównoważony model życia sprawia, że o dużo częściej stosujemy różnego typu diety, a także o dużo chętniej uprawiamy sport. Gdy ktoś chce aktywnie spędzać wolne przedpołudnia, to wcale nie musi wydawać majątku na odzież czy w pełni specjalistyczny sprzęt – na początek w zasadzie wystarczą dobre chęci.

Bieganie jest najprawdopodobniej najtańszym sportem, bowiem zawodnik wcale nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Nie jest również wymagany nadzór uprawnionego instruktora, jak to będzie w przypadku windsurfingi albo nurkowania. Wystarczy tylko założyć buty do biegania Nike czy choćby firmowe tenisówki i zacząć treningi. Tymczasem wczesną wiosną oraz w grudniu i lutym, kiedy pogoda nie jest łaskawa dla biegaczy, warto pojechać na kilka dni w góry, żeby tam pojeździć na nartach. Posiadanie prywatnego sprzętu tak naprawdę nie jest konieczne, ponieważ narty oraz wszystkie akcesoria można bez problemu wypożyczyć po przyjeździe. Jednakże na pewno trzeba kupić odpowiednią odzież, tak ciepłe czapki, jak i spodnie narciarskie damskie czy ocieplane kurtki. Przedstawione rozwiązanie jest wygodne, gdyż narty razem z całym osprzętem dosyć trudno przewieźć, zwłaszcza gdy w podróż udaje się kilkuosobowa rodzina – spodnie narciarskie.
nowoczesne etui na telefon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
kurtka

Autor: LollyKnit
Tymczasem jazda na rowerze to bodajże najpopularniejszy sport w Polsce i to poza tym uprawiany od dzieciństwa. Tutaj warto zainwestować w dobry gatunkowo sprzęt, a rowery Kross lub Romet w pełni zaspokajają wymagania bardziej wymagających konsumentów. Nie wolno zapominać o akcesoriach, które znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa jazdy. Z pewnością trzeba byłoby tu wymienić kaski rowerowe, kamizelki lub dodatkowe odblaski. Poza tym rodzice potrzebują certyfikowanych fotelików, a pasjonaci długich wycieczek profesjonalnych liczników rowerowych. Natomiast intensywnie trenującym rowerzystom przydają się specjalne suplementy, np. odżywka białkowa albo zestaw witamin –

Uprawianie sportu daje niemało przyjemności, choć należy pamiętać, że bieganie jest o wiele przyjemniejsze, gdy ma się wesołe towarzystwo. Podobna reguła będzie zresztą obowiązywać w przypadku innych sportów – uśmiechnięta koleżanka nie sprezentuje nowego roweru, lecz zabawnymi opowiastkami umili wspólną wyprawę.