• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • O jakich sprawach trzeba pamiętać podczas pielęgnacji swojej twarzy, jakiego rodzaju błędy najczęściej się wtedy popełnia.

O jakich sprawach trzeba pamiętać podczas pielęgnacji swojej twarzy, jakiego rodzaju błędy najczęściej się wtedy popełnia.

Codzienna pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna do tego, aby zdrowo i ładnie wyglądać. Nie wymaga ona tak naprawdę jakiś skomplikowanych zabiegów, a regularności i przede wszystkim poznania podstawowych zasad.

Lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
kosmetyki

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Tu niestety wiele osób robi sporo błędów, a przecież wiedza na ten temat jest obecnie ogólnie dostępna, wystarczy jedynie chcieć ją uzyskać. W pierwszej kolejności sposób pielęgnowania i wykorzystywane w tym celu kosmetyki powinny zależeć od typu cery, jaką ma dana osoba. Inaczej bowiem pielęgnacja twarzy przebiegać będzie przy skórze wrażliwej i suchej, a inaczej w sytuacji, kiedy będzie się ona przetłuszczać. Tu sporo osób wykazuje niepotrzebną nadgorliwość, zbyt duża higiena to jeden z większych grzechów jakie można popełnić.
Następnym błędem, jaki jest popełniany przez niemałą grupę ludzi jest niewłaściwy dobór kosmetyków. Sklepy kuszą setkami przeróżnych toników, maseczek i Kremów, jednak należy pamiętać o tym, że różne typy skóry potrzebują odmiennych właściwości. Na kosmetykach często pisze, do jakiego rodzaju cery można ich używać, lecz jak widać w praktyce, niektóre osoby się tym nie specjalnie przejmują. Poza tym należy wybierać kosmetyki (RN – naturalne kosmetyki do twarzy) pewne, znanych marek, tanie, niezbyt dobre jakościowo produkty jednak lepiej sobie odpuścić.

Bardzo dobrym sposobem na ocenienie, jak dany specyfik będzie działać, są próbki kosmetyków. Niewielką próbkę można dostać na przykład w sklepie i wypróbować, jakie przynosi efekty i czy nie będzie powodować jakiś kłopotów po użyciu.