O torbach powstają nawet piosenki – czy torebka to skarbnica, czy największy nieporządek na świecie?

Kobieca torba od dawna wywołuje żywe dyskusje. Dlatego, frasunek tego niezwykle uniwersalnego gadżetu, bez którego ani jedna super babka nie potrafi się obejść, budzi liczne dysputy na ten temat, głównie wśród panów. Uroczystości, na które należy mieć konkretne torebki, jest wiele.

portfele damskie

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto jeszcze więcej strojów, do których muszą być akuratne. Należy odszukać więc najlepsze rozwiązanie. Zasadniczo można przyjąć, że należy zaopatrzyć szafę w trzy modele torebek – wizytową, klasyczną i nieoficjalną. Szykując się do uroczystego przyjęcia, większość uwagi skupia się na właściwej szacie i obuwiu.

Na drugim, choć równie istotnym miejscu, są gadżety. A wśród nich torba. Torebka oficjalna, to stylowa kopertówka albo małych rozmiarów wieczorowa torebeczka . Nie należy do tych pojemnych, ale zmieszczą się w niej najpotrzebniejsze rzeczy: szminka, puder, komórka. Podczas odświętnego wyjścia, torebka powinna być dopasowana bardzo skrupulatnie.

torebka

Źródło: flickr.com

Torebki biznesowe są świetnym wyborem do pracy. Użyteczne, właściwie duże , a równocześnie wytworne i stonowane i skromne. Ich pozytywną stroną jest to, że będą pasowały do wielu stylizacji.

Torby listonoszki skórzane, to modele, które zmieszczą mnóstwo damskich rzeczy, a dostateczna ilość miejsca spowoduje, że pomieści się w nich również książka. Wtedy, gdy okoliczność nie zobowiązuje, portfele kobiece nie muszą być eleganckie i skórzane. Do konduktorki można włożyć portfele, które posiadają duże ilości kieszonek, w sytuacji kiedy dodatkowo trzeba zmieścić w nich więcej i innych drobnostek. Nie należy żałować funduszy na torebkę biznesową – profesjonalizm poznaje się po szczegółach. Najbogatszy wybór jest w wersji torebek nieoficjalnych. Wśród nich są między innymi torby na trening, zakupowe, na plażę i podróżne.