Obuwie sportowe – do ćwiczeń, ale także do bycia trendy

Czasy, gdy adidasy kojarzone były wyłącznie ze sportowym, mało atrakcyjnym obuwiem minęły już na zawsze. W dzisiejszych czasach dużo sportowych butów nie tylko modnie wygląda, lecz także posiada konkretne oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki którym są one odpowiednie zarówno do chodzenia na co dzień, jak również na zajęcia sportowe. Poniżej znajduje się krótki opis modeli adidasów, które w ostatnim czasie cieszą się największą popularnością.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku obuwia wyprodukowanego przez Nike, warto wiedzieć co dokładnie oznacza liczba umieszczona w nazwie (buty nike free 5.0). Jest to oznaczenie stopnia amortyzacji według własnej skali Nike. Skala ta bazuje na następującym założeniu: liczba 10 w tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki ma standardowe obuwie biegowe. Liczba zero na tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

symbolizuje amortyzację, którą posiada goła stopa. Adekwatnie, cyfra 5 stojącą w nazwie mówi nam, iż obuwie te posiada „połowiczną” amortyzację. Obuwie te będzie więc odpowiednie do biegania dla tych osób, którzy chcieliby biegać w nieco bardziej naturalny sposób. Naturalny w tym sensie, że chcieliby „poczuć” stopą fakt, że biegną; to, po jakim rodzaju podłoża itp. Nie da się tego poczuć w typowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji (nike air max command).

2. Kolejną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną po swoim wyglądzie, są tak zwane air maxy. Słyną one z wbudowanej poduszki powietrznej, jaką firma Nike stworzyła ponad czterdzieści lat temu! Jest ona nie tylko dostrzegalna w budowie obuwia, ale można ją również rzeczywiście poczuć nosząc obuwie z tej serii. Cała seria jest stosunkowo rozbudowana i obecnie posiada wiele różnych modeli.

Wymienić tu należy na przykład cieszące się dużą popularnością buty nike air max 1 jak również nike air max command, wyróżniające się tym, że poduszka powietrzna nie jest wstawiona tylko pod piętą, ale na całej powierzchni podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer wyróżniają się nowatorskim oraz szalenie modnym wyglądem . Wzorowany jest on na butach, jakie nosili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku. Buty te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno „na co dzień” – szczególnie osoby lubiące wygodę oraz komfort. Buty te można również z powodzeniem nosić podczas treningów – dzięki trzem korkom na pięcie, dostosowują się one do potrzebnego w danym momencie poziomu amortyzacji.