Obuwie – zasady wyboru dobrego buta.

Obecnie obuwie jest nieodłącznym elementem powszedniego ubioru, niezależnie od tego, czy jesteśmy na urlopie, idziemy do pracy , idziemy na spotkanie w interesach czy na wieczorowe przyjęcie. W połączeniu ze sporą ofertą firm produkujących obuwie na dosłownie każdą okazje, bardzo prosto pogubić się w tym, jaki element do czego pasuje i w jaki sposób dobrać odpowiednie buty do naszego stroju. Trendy mody zmieniają się niezwykle szybko, więc jak bez asysty stylistki nie popełnić faux pas w towarzystwie? Można na przykład wykorzystać kilka porad zawartych tutaj.

buty ziomowe

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz pierwsza – Na jaką okazję?okrągłe pudełka ozdobne na jaka kompletujemy nasz strój jest niezwykle ważna, to ona między bogiem a prawdą dyktuje nam styl i poziom odświętności stroju. Buty podlegają bardzo podobnym zasadom, co reszta ubrania – nie ubierzemy przecież klapków do kościoła , czy lakierków do krótkich spodenek. Stosujmy się więc kilku zasad:- zrezygnujmy z obuwia sportowego przy okazjach uznawanych za oficjalne,- zakładajmy tylko obuwie „luźne” do krótkich spodenek,- do strojów wieczorowych będą pasowały jedynie buty eleganckie – strój na „beztroskiego żaka” w marynarce i tenisówkach jest odrażający.

A w jakich miejscach buty kupować?Jeżeli mamy już określoną okazję i fason stroju, który chcemy założyć, istotnym elementem jest wybór sklepu. Marki obuwia różnią się między sobą jakością wykonania obuwia, a co za tym idzie – również ceną. Istnieją jednak firmy oferujące w niewygórowanych cenach porządne jakościowo buty męskie jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Produkowane przez nich buty są trwałe i eleganckie. Ostatecznie dane są jednoznaczne: w branży obuwniczej trudno o solidny sklep natomiast, dzięki swej profesjonalnej obsłudze klienta uzyskał rzesze fanów, w całej Europie.

Jaki model?Musimy pamiętać, żeby dobrze zastanowić się przed kupnem odpowiedniego modelu butów, które nie będą pasowały na każdą okazje – np. buty damskie czółenka przykładowo daje możliwość zamiany nieznoszonego obuwia, jednakże pozostałe przedsiębiorstwa niezbyt często w taki sposób dbają o dobro konsumenta, warto więc przemyśleć sprawę dwa razy przed podjęciem ostatecznej decyzji.