Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Czym jest? Jakie przynosi efekty?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone między innymi dla pań z cerą trądzikową, jakie zmagają się z nadwyżką sebum czy trudnymi do usunięcia wągrami. Salony kosmetyczne proponują szereg zabiegów oczyszczających określonych dla tak wymagającej skóry. Nie brakuje także zabiegów dla pań z cerą suchą, a nawet z nadreaktywną cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są skutki oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – manualne. Zabieg polega na ręcznym wyeliminowaniu wągrów a także innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym krokiem oczyszczania ręcznego będzie dokładny demakijaż twarzy. Później kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy rogowatego naskórka. Następnie na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym i kieruje na buzię strumień pary, która rozszerza pory i wzmacnia działanie preparatu. Potem kosmetyczka https://novagroup.pl usuwa odkładającą się w porach treść poprzez duszenie palcami w rękawiczkach jednorazowych. Po wyeliminowaniu wągrów, na skórę aplikowany jest krem względnie maska o działaniu łagodzącym.

Czy ten artykuł jest według Ciebie zajmujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tu ważna strona (https://www.svr.sklep.pl/category/SEBIACLEAR-258185) bardzo ważna strona (https://www.svr.sklep.pl/category/SEBIACLEAR-258185) także okaże się warta uwagi!

Ostatnią fazą zabiegu jest nałożenie stosownego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający, w czasie którego stosuje się wodę. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie cery z zalegającego łoju jak też zaskórników poprzez wsysanie (podciśnieniowo). W następnej kolejności realizuje się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dostosowywane do typu skóry). W trakcie zabiegu woda schładza skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu oraz do tego nawilża. Hydrabrazja jest określona dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej jak też naczynkowej.

Mikrodermabrazja, mieniona także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na delikatnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z martwych komórek oraz upraszcza przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla kobiet z cerą problematyczną (przede wszystkim cera mieszana, trądzikowa).

Wymienione zabiegi wykonuje praktycznie każdy salon urody.