Odsysanie tłuszczu – sprawdź na ten temat więcej

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wyselekcjonowanych okolic ciała. Nie jest metodą na odchudzanie, zapewnia możność kształtowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest zmniejszenie masy ciała a zmiana kształtu. W czasie operacji usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z wyselekcjonowanych okolic, pozostawiając pod skóra warstwę tkanki tłuszczowej o grubości 1cm.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – planowanie operacji odbywa się w czasie konsultacji przed zabiegiem, polega na precyzyjnym oznaczeniu miejsc zaplanowanych do operacji. Zazwyczaj odsysanymi okolicami sylwetki u kobiet są: biodra, , przyśrodkowe okolice ud, boczna powierzchnia ramion, . U mężczyzn: brzuszek, klatka piersiowa.

Czy zamieszczony tu post jest dla Ciebie intrygujący? Pragniesz zgłębić dużo treści na podobny temat? Zatem idź tu inhalator dla dziecka i przeglądnij nowy wątek.

Przed operacją stosowana jest profilaktyka antybiotykowa oraz przeciwzakrzepowa . Zabieg trwa od 2 do 3 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu zewnątrzoponowym albo ogólnym. Zaraz po operacji pacjent ma założone specjalne ubranie ściskające, które powoduje należyte obkurczanie się skóry w punktach odsysanych jak też redukuje obrzęk . Ubranie ściskające należy nosić całodobowo przez 3 tygodnie, natomiast dalsze 3 tygodnie przez dwanaście godzin w ciągu doby. Niekiedy potrzebna może być operacja plastyczna brzucha.

Kolejnym zabiegiem odchudzającym jest liposukcja ultradźwiękowa efekty jakiej utrzymują się dosyć długo. Jest to bezpieczny zabieg wykorzystujący nieinwazyjne fale ultradźwięków w celu likwidacji niepożądanych komórek tłuszczu. Modeluje sylwetkę i redukuje centymetry w obrębie brzucha .Poprzez działanie ultradźwiękami o wyznaczonej, małej częstotliwości oddziałujemy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia wywołuje atomizację komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze są głównie transportowane przez układ naczyniowy oraz limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii po czym stają się źródłem energii. W ten sposób możemy przyśpieszyć rezultat redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej dla przykładu ud, bioder albo ramion.

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej posiada też głowicę na podczerwień IR – nagrzewającą obszary poddawane działaniu ultradźwięków – .

Zaciekawił Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem (http://www.sosushi.pl/). Poznasz wtedy jeszcze inne dane związane z omawianą problematyką.

Zestawienie tych dwóch bodźców sprawia, że rezultaty terapii są bardzo namacalne a zabieg jest doskonałą alternatywą dla operacji chirurgicznych.