Odzież ochronna w wielu profesjach

Istnieje niezliczenie wiele fachów w jakich wymagane jest zachowanie idealnej czystości w miejscu pracy praktycznie przez całą dobę.

odzież gastronomiczna

Autor: Blomdahl Medical
Źródło: Blomdahl Medical
Do tego typu profesji przynależy definitywnie pielęgniarstwo. Choć nie realizuje się, będąc pilęgniarką ciężkich operacji przy jakich rozcinane jest ciało chorego, ale wszystko do kompetencji pielęgniarki należy pobieranie krwi, dlatego zmuszone są one przyodziewać specjalną odzież – odzież używana sortowana dla pielęgniarek. Kitle pielęgniarskie szyte są przeważnie z mieszanki PES oraz naturalnej bawełny, o drobnej siateczce, by tkanina służyła nam przez lata. Ponieważ każdy pracownik służby zdrowia narażony jest na przypadkowe ukłucie się zużytą igłą oraz na otwarty kontakt z krwią chorego, ubrania wykonywane są z grubego materiału, który ciężko przebić. Drugim zawodem jest kucharz, lecz nie byle jaki tylko z poważnej restauracji. Mistrzowie kuchni, kucharze w wielkich gastronomiach o światowej sławie troszczą się o czystość na stanowisku, które piastują. Może wydawać się, że zawód kucharza wiąże się z plamami tłuszczu, lub z cząstkami jedzenia przyczepionymi do fartucha, ale takowa sytuacja nie ma prawa mieć miejsca w poważnej kuchnii, ponieważ byłaby ona bezwarunkowo zamknięta. Odzież – odzież sortowana cream gastronomiczna jest szyta z podobnej mieszanki tworzyw sztucznych i bawełny naturalnej co odzież dla pielęgniarek. Największym respektem cieszą się koszule kucharskie, z tego powodu iż świadczą one o otrzymaniu najwyższego poziomu kucharskiego.

Szefowie kuchni na ogół, żeby wyróżniać się wśród innych kucharzy noszą z godnością czarną koszulę, to takowy czarny pas w kunszcie kucharskim.
Pozostało poza powyższymi fachami mnóstwo innych, jak przykładowo pracownik laboratorium chemicznego, ale nie są one zbytnio popularne. Pielęgniarka i kucharz cieszą się największym poważaniem.