Ombre – szczególnie dla osób z fantazją

Autor: BGN
Ta tajemnicza nazwa ombre w tłumaczeniu oznacza po prostu cień. Efekt cienia doskonale jest stosowany przez projektantów ciuchów. Kolejny sezon cieszy się popularnością. Dodatkowo znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy projektowaniu rzeczy, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre występuje również pod nazwą gradient. Ta druga może bardziej trafnie oddaje cały efekt polegajacy na płynnym przejściu tonalnym pomiędzy dwiema barwami. Ciuchy z efektem ombre oferuje wiele firm odzieżowych. Jako przykład mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest stosowane przez firmę h&m do produkcji różnych rzeczy i dodatków. Najkorzystniej jednak wygląda na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszystkim obowiązującym aktualnie trendom, dlatego też bez trudności znajdziemy wśród nich te z efektem cienia. Co ciekawsze łączenia barw są różne, a gradient nie powstaje jedynie przez przejście z z ciemniejszej do jaśniejszej barwy w ramach tej samej tonacji albo przejście z koloru do bieli. Spodnie ispodnie ratownictwo medyczney h&m z efektem ombre łączą ze sobą też kolory przynależne do rozmaitych tonacji, dając zjawiskowy efekt.

Efekt ombre na ubraniach można również osiągnąć w tzw. warunkach domowych. Proces nie jest skomplikowany i nie wymaga specjalnego wysiłku albo poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Do jego przeprowadzenia przyda się po pierwsze mocny wybielacz. Do roztworu z wybielaczem wsadzamy rzecz do wysokości, na której chcemy żeby biegła granica pomiędzy kolorami i farbujemy taki czas, aby uzyskamy spodziewany efekt.

Oprócz wspomnianych już ubrań efekt ombre świetnie wygląda na paznokciach, powiekach i włosach. Jeśli chodzi o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta nie powinna mieć z tym trudności, bez potrzeby uzyskiwania specjalnych wskazówek w tym zakresie. Inaczej jest w przypadku farbowania włosów. Tutaj sytuacja zmienia się diametralnie i konieczne jest już posiadanie pewnych podstawowych umiejętności. Dlatego też, gdy chcemy ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest pójść z tym do profesjonalisty.