Organizacja Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko ogromne wydarzenie dla każdego dziecka ale również ogromny stres jak również niemały koszt dla rodziców. Całe wydarzenie poprzedza ciąg przygotowań nie tylko duchowych, jak też takich powiązanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem przyjęcia oraz zaproszeniem gości. Bardzo ważnymzakupem są stroje komunijne.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Obecnie na rynku istnieje wiele sklepów internetowych które specjalizują się jedynie w sukniach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę duży i nie jest prosto dokonać wyboru. Bardzo często ten problem rozwiązują diecezje, które z góry narzucają, że wszyscy uczniowie muszą mieć identyczne stroje do komunii. Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a rodzice nie ścigają się w kupowaniu coraz to droższych i zdobnych sukienek.

O ile sukienki komunijne są często takie same, to dużo więcej wolności zostaje przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec i rękawiczek. W sytuacji gdy wszystkie dzieci są ubrane tak samo, paru rodziców kupuje drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po głównej uroczystości w Kościele.

Jeżeli chodzi o przygotowywania imprezy komunijnej to nadal wielu rodziców urządza uroczystość w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są przyjęcia w lokalach lub też zajazdach. Restauracje dodają tego typu przyjęcia do swojej oferty. Gdy rodzice decydują się na samodzielne zorganizowanie przyjęcia, muszą pomyśleć nie tylko o ciekawym jadłospisie ale też zadbać o odpowiedni wystrój pomieszczenia.

Jeśli zainteresował Cię opisywany temat, to pod tym łączem (https://www.pokazy.net/) odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które na pewno będą godne uwagi.

Istotnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Gdy nie jesteśmy organizatorami tej imprezy a jesteśmy tylko gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten szczególny dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (sprawdź tutaj) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Dobrym prezentem może być także łańcuszek z medalikiem albo kolczyki.