• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Oszczędność, nowoczesność czy tradycja, czyli jakie kosmetyki wybierają współcześni mężczyźni

Oszczędność, nowoczesność czy tradycja, czyli jakie kosmetyki wybierają współcześni mężczyźni

Pomimo tego że to damy nade wszystko są znane z wyjątkowej, a czasami i nadmiernej dbałości o higienę, to faceci wcale nie planują ustępować swym partnerkom. Obecnie każdy reprezentant męskiej płci może łatwo kupić w drogerii, supermarkecie lub w sieci zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A troska o własne ciało niekoniecznie wyraża się poprzez nabycie najdroższych towarów ze sklepowych regałów, bowiem w istocie nie chodzi o cenę danego kosmetyku, lecz o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? Takie zapytanie rodem niemalże z szekspirowskiej tragedii jest w stanie spędzić sen z powiek niektórym mężczyznom. Tymczasem niewielu dwudziestolatków czy pięćdziesięciolatków sprawdza etykiety naklejone na plastikowych buteleczkach. Najistotniejszy będzie spis substancji, których warto unikać, a do nich na pewno zaliczymy SLS-y, parabeny oraz silikony. Póki co konsumencka świadomość jest niestety kształtowana głównie przez ceny, jak również nierzadko organizowane przeceny i wyprzedaże.O ile pianki albo żele do golenia są, by tak ująć, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle zwyczajnego mydła używano kiedyś powszechnie, a w XXI wieku wykorzystują go tylko nieliczni przedstawiciele męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei po goleniu mężczyźni przeważnie stosują przeróżnego typu balsamy, ale i woda kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po trzydziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemalże codziennie, więc opakowania błyskawicznie się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet osiemnastolatek będzie inwestował w drogie preparaty i nolens volens panowie najczęściej zaopatrują się w najbardziej potrzebne kosmetyki w drogeriach, gdzie mogą liczyć na niewygórowane ceny.

Ekskluzywne zestawy kosmetyków raczej bywają kupowane z myślą o upominkach ofiarowywanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Dla przykładu, krem do golenia firmy Truefitt & hill można śmiało dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi amatorowi zapachy polecane panom uprawiającym sporty. A na urodziny czy Dzień Chłopaka ofiarowuje się całkiem zwykłe i niedrogie kosmetyki, jakich pełno w każdej perfumerii lub nawet mydlarni, czyli najczęściej żele pod prysznic, a także inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.