Otwarcie salonu kosmetycznego – jak dużo może wynieść urządzenie salonu?

Otwarcie salonu kosmetycznego to dobry pomysł na rozkręcenie własnego biznesu. Najistotniejszą kwestią, po wynajęciu odpowiedniego miejsca, jest określenie kwoty, która zostanie wydana na kupno fachowych sprzętów i pozostałych pomocy potrzebnych do pracy kosmetyczki. W tym momencie trzeba się zastanowić, jakie urządzenia są najbardziej potrzebne, a jakie można dokupić w późniejszym czasie, gdy firma zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do podstawowych usług, oferowanych w każdym salonie kosmetycznym, należą manicure – (kliknij w link) i pedicure. Dlatego też trzeba zwrócić większą uwagę na staranne urządzenie kącików do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom wyjątkowy komfort podczas zabiegu i pozwolą im się w pełni odprężyć. Fachowa frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają natomiast o to, by wykonany zabieg charakteryzował się pięknym efektem końcowym Opłaca się również zadbać o drobniejsze przedmioty, takie jak cążki, pilniki czy pęsety – są one wyjątkowo często używane i dlatego powinny cechować się starannym wykonaniem i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure wahają się w granicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje natomiast około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny musi również posiadać stanowisko do zabiegów na twarz i ciało, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. Do tego celu niezbędny jest komfortowy fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również ogrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do robienia peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec warto również wspomnieć o potrzebnych szafkach do przechowywania kosmetyków czy stołach do pracy – to one mają wysoki wpływ na wygodę podczas pracy i budują pierwsze wrażenie o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na wyposażeniu do salonu kosmetycznego nie należy oszczędzać. Urządzenia wyższej jakości umożliwią wykonanie fachowych zabiegów, które z pewnością zachwycą klientki. Kupowanie urządzeń niższej jakości może z kolei wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Interesującą propozycją są również wielofunkcyjne urządzenia, zwane kosmetycznymi kombajnami. Posiadają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena pojedynczych kosmetycznych urządzeń z osobna.