Parę przydatnych wskazówek dla mężczyzn którzy mają brody, jakie są sposoby na twarz bez zarostu.

W ostatnim czasie coraz częściej można spotkać panów mających duży zarost, w niektórych środowiskach dłuższa broda uznawana jest za symbol męskości.

Lecz w błędzie jest ten, kto mówi, że mając brodę nie trzeba nic przy niej robić. Jest zupełnie inaczej, wymaga ona tak samo dokładnej opieki jak fryzura, więc decydując się na nią trzeba się zaopatrzyć w parę koniecznych drobiazgów. Na pewno konieczne są nożyczki, przy pomocy których będzie się dbało o długość i kształt włosów, równocześnie je utrzymując w dobrej formie. Niezbędne również będą różnego rodzaju kosmetyki męskie do pielęgnacji, na szczęście w sklepach ich wybór jest coraz większy. Z pewnością pomyśleć należy o czymś do regularnego mycia włosów, z kolei do odżywiania i modelowania doskonale nadaje się porządny balsam do brody.
kosmetyki męskie

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś brody nie zamierza zapuszczać, to powinien systematycznie się pozbywać zarostu. Panowie paradujący z półcentymetrowymi włosami na swojej twarzy nie do końca dobrze się prezentują, z tego też powodu powinni oni częściej sięgać po maszynkę albo brzytwę. Aktualnie sposobów na skuteczne pozbycie się zarostu jest przynajmniej kilka, więc ewentualne zaniedbania w wyglądzie będą wynikiem lenistwa a nie braku możliwości. Najpopularniejsze są różnorakie, wielokrotne albo jednorazowe, przy pomocy których po prostu się goli wszystkie zbędne włosy.

W czasie używania maszynki niezbędna również będzie dobra pianka do golenia, która porządnie zmiękczy i nawilży zarost, przez co można będzie się go znacznie łatwiej pozbyć.