Parę słów o modzie

Za pasem ładniejsze dni, a razem z nimi rewolucja wszystkich szaf. Należy po długich zimowych miesiącach przeszukać jej zawartość i uaktualnić. Chowamy głęboko duże swetry, babcine rajstopy i wełniane spódnice. Drugi kwartał roku to dni, gdy królują na wybiegach i na deptakach sukienki.

A jest ich krocie. Do wyboru mamy wszelkie projekty oraz barwy. Każdy sklep asos oferuje nam nowe kolekcje ubrań. Można zatem do woli przebierać. Sukienka asos to, obok karminowych ust i obcasów, oznaka kobiecości. Dlatego dużo pań kupuje projekty, które podkreślają kobiece walory. Są to sukienki z wcięciem w talii i obcisłe. Perfekcyjna długość to przed kolano, ale gdy posiadamy szczupłą sylwetkę i długie nogi można pokusić się o krótką spódniczkę. Uwielbiamy także jeździć w sukienkach do pracy. W takim razie ta długość chyba niewłaściwe. Także góra musi być zabudowana, a zatem duże dekolty powinny poczekać na inną sposobność.

Zwykle również ich kolor jest odpowiedni. Takie reguły tyczą się pracownic urzędów, dużych korporacji, czy placówek. Jeżeli pracujemy w branży artystycznej to odrobina fantazji również w stroju jest zazwyczaj dobrze widziana. W ostatnich sezonach zachwycaliśmy się renesansem lat 50. i 60. w modzie.

Autor: Every Nature

Wtedy na deptakach oraz w sklepowych witrynach zjawiły się szerokie suknie z czarowną haleczką. To bardzo kobiecy fason, który zaznacza wcięcie. Taka sukienka będzie właściwa dla wszystkich dam, które mają problemy z biodrami lub dużymi udami. Niedługo potem nastał moment na kreacje w kształcie trapezu, niezwykle ascetyczne w formie, ale nierzadko z ciekawym printem. To ukłon w kierunku lat 70., kiedy królowały te fasony. Taka sukienka pomoże nam skryć odstający brzuszek. Jeśli mamy idealne plecy możemy się nimi pochwalić wybierając sukienkę z odkrytym tyłem. Bardzo wdzięczne są kreacje odcinane pod biustem, tzw. józefinki. Ten model często wybierają kobiety w ciąży- nie tylko zakrywają brzuszek, ale również są bardzo wygodne, przewiewne i nie krępują ruchów. Wysokie panie będą się pięknie prezentowały w długich sukniach. Mogą sobie na nie pozwolić również niskie kobiety, pod warunkiem, że mają nienaganną figurę.